7 березня кропивничанка Віта Ткаченко придбала в аптеці “Копійка” на вулиці Вокзальній суху кисломолочну суміш “Nutrilon” для своєї доньки Мар’яни, якій наразі рік і три місяці. У дитини від народження діагностували непереносимість лактози та коров’ячого молока, після тривалого лікування на стаціонарі лікар порадив саме цей продукт як найбезпечніший. Півтора місяця дівчинка вживала суміш без ускладнень, однак цього разу реакція була різкою та тривожною: після першого ж годування в дитини почалися блювота та пронос. Підозра жінки впала на нову банку з сумішшю, бо під етикеткою “Nutrilon” вона виявила іншу… Віта Ткаченко звернулася на гарячу лінію аптечної мережі, до Держпродспоживслужби та журналістів. Зі свого боку, редакція “Без купюр” попросив прокоментувати ситуацію виробника суміші — компанію “Danone”.
Як з’ясувалося, дівчинка скуштувала нову порцію суміші 11 березня. Коли з’явилися симптоми, матір припинила годування цією продукцією. Вона перевірила банку й помітила, що під етикеткою Nutrilon прихована інша — із маркуванням бренду Bledina.
Спроба викликати поліцію для фіксації і правової оцінки цього факту виявилася невдалою. Поліцейські, за словами жінки, відмовилися підійматися у квартиру, а самій Віті через стан дитини вийти не вдалося. Їй порадили звернутися до відділку. Тим часом у Держпродспоживслужбі відреагували: банку з сумішшю забрали для перевірки. За інформацією управління, 18-19 березня було проведено інспекцію ТОВ “Аптека низьких цін Кремінь” (мережа “Копійка”). Фахівці склали відповідний акт і припис та зобов’язали усунути порушення. Які саме – не зазначають. Проте аптечна мережа не визнала наявності порушень та у телефонній розмові з Вітою її представники наполягали на тому, що продукція якісна і має відповідний сертифікат. Подвійну етикетку пояснили тим, що у двох брендів – один виробник.
З листа Головного управління Держпродспоживслужби області стало відомо, що постачальником суміші до аптечної мережі є ТОВ “Біфорт”, зареєстроване у Вінниці. Для встановлення походження товару Держпродспоживслужба Кіровоградщини надіслала запит колегам у Вінницькій області. Тиждень тому, 11 квітня, жінка отримала відповідь, що термін розгляду звернення продовжили до 45 робочих днів для ґрунтовнішого вивчення ситуації.
Журналістам не вдалося зв’язатися з представниками ТОВ “Біфорт”. Вказані у відкритих джерелах номери телефонів виявилися неактуальними. Тоді ми звернулися безпосередньо до компанії “Danone”.
Виробник надав коментар, у якому зазначив, що продукт є оригінальним, безпечним і не є підробкою. Подвійне маркування пояснює виробничою специфікою: продукт виготовляється в Польщі та реалізується в різних країнах під різними брендами (Nutrilon в Україні, Nursie Confort від Bledina в інших країнах).
“За складом, якісними характеристиками та функціональним профілем, це є один і той самий продукт. Він виробляється з використанням технологій ферментації для полегшення процесів травлення у немовлят і не призначений для дітей з лактозною непереносимістю. А вибір суміші для вигодовування малюків повинен здійснюватись виключно за призначенням лікаря-педіатра. Оскільки українське законодавство передбачає вимогу забезпечувати маркування продукту державною мовою, маркування цього продукту ми здійснюємо у спосіб локалізації всієї етикетки, а не шляхом стікерування. Саме тому, додатково до оригінальної європейської етикетки ми додаємо локальну. Враховуючи схвильованість та занепокоєння з цього приводу споживачів, компанія вже вжила заходів і всі подальші партії продукту будуть мати лише одну етикетку українською мовою”, – зазначили в коментарі “Без купюр”.
Кореспондентка уточнила в компанії, чи не могли під час наклеювання етикеток помилково наклеїти на банку зі звичайною молочною сумішшю етикетку від кисломолочної. Однак фахівці “Danone” із підрозділу “Nutricia” запевнили, що етикетка відповідає суміші.
Віта Ткаченко переконана, що справа у якості партії продукції, яку вона придбала, адже раніше у Мар’янки не було реакції на цю суміш.
“У дитини непереносимість лактози та коров’ячого білка. Ми рік лікувалися, перш ніж нам дозволили вживати хоча б кисломолочну суміш. Півтора місяця все було добре. І тут я купила нову банку і в дитини різко сталася реакція – прямо фонтан. Якби вона спала не зі мною, а в дитячому ліжечку, мені страшно подумати, що могло б статися. Вона могла просто захлинутися. Мені як матері-одиначці доводиться непросто, оскільки такі суміші, це недешеве задоволення. Чотири банки мені коштували близько 1500 гривень. Але ж справа не в грошах, а в шкоді здоров’ю дитини. Для мене принципово, щоб ні моя, ні жодна інша не постраждали. Тому я й звернулася до державних органів і журналістів”, – каже Віта Ткаченко.
Жінка сподівається, що Держпродспоживслужба проведе ретельну перевірку і з’ясує, хто винен у тому, що постраждала її донька.
* Якщо вважаєте цю публікацію цікавою і корисною, подаруйте нам можливість існувати далі, підтримайте “Без купюр”, щоб ми мали змогу підтримувати інформаційно тих, хто цього потребує, та створювати якісний потрібний суспільству контент. Зробити пожертву.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: