Безпечне правління відходами зелених насаджень в Кропивницькому обговорили під час апаратної наради у Кропивницькій міській раді у вівторок, 24 вересня. Йшлося про компостування відходів як додаткову послугу населенню й альтернативу спалюванню.
За словами, заступника генерального директора компанії “Екостайл” Романа Іванюка, у Кропивницькому щорічно формується близько 14 тисяч тонн відходів зелених насаджень, з яких 70% – це листя та трава. За його інформацією від 10% до 15% таких відходів містяни спалюють на своїх подвір’ях, забруднюючи повітря.
– Ефективним шляхом розв’язання проблеми відходів зелених насаджень може стати організація спеціального місця з їх оброблення, – переконаний Роман Іванюк. – Для цього ТОВ «Екостайл» вже виділили земельну ділянку площею 1,527 га.
Крім того, у ланцюжку заходів мають стояти також впровадження на території приватного сектора системи роздільного збирання відходів зелених насаджень.
Оскільки це додаткова робота для підприємства, міська влада має розробити та затвердити норми накопичення зелених відходів та встановити економічно обґрунтований тариф на послугу з їх управління.
За інформацією Романа Іванюка, для реалізації такої системи у Кропивницькому необхідні інвестиції у технічне оснащення полігону – близько 10,6 мільйона гривень. Це дозволить придбати подрібнювач для гілок (200 тисяч грн), трактор та перетрушувач компосту (3,4 млн грн), барабанний просіювач (200 тис. грн) та допоміжне обладнання (1 млн грн). Ще 3,4 мільйона гривень – на обладнання місця оброблення відходів. Орієнтовні витрати на операційну діяльність впродовж року складуть 2,4 мільйона гривень.
Таким чином місячний тариф на нову послугу для абонента може скласти від 6,11 гривні до 12,67 гривень залежно від терміну інвестиційної програми – від 12 до 36 місяців.
– Компостування є безпечним та екологічно чистим методом оброблення зелених насаджень, що значно знижує потенційну шкоду від накопичення токсинів, – наголосив Роман Іванюк. – Крім того, кожен житель приватного сектору матиме можливість здійснивши оплату за перероблення зелених відходів отримати безплатно 30 кілограмів компосту щорічно. Компост також на безоплатній основі можна передавати комунальним службам Кропивницького для збагачення ґрунту клумб, парків та зелених зон.
Заступник міського голови Олександр Мосін доручив опрацювати питання запровадження системи обробки зелених відходів профільним виконавчим органам міської ради й комунальним підприємствам, а на спільній робочій нараді підготувати пропозиції для реалізації.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: