Про це начальник міського управління земельних відносин Роман Лунгол розповів Суспільному.
За його словами, нині управління спілкується з цього приводу з власником шести ділянок площею 10 гектарів.
“Власник звернувся до міської ради стосовно повернення земельних ділянок до комунальної власності міста і подальшого використання в рамках кладовища. Ці земельні ділянки знаходяться біля Далекосхідного кладовища і там вже є фактичні поховання. Зараз рішенням сесії буде відбуватись повернення цих ділянок до комунальної власності, потім передача їх до комунального підприємства, яке займається обслуговуванням кладовищ”, – зазначив він.
Крім того, шукають інших власників ділянок поруч із цим кладовищем, оскільки вільної наразі площі вистачить тут у кращому випадку на два-три роки.
Як розповів Суспільному завідувач кладовищами міського комунального підприємства “Ритуальна служба” Василь Павленко, нині у Кропивницькому відкриті 9 кладовищ, закритих – 8.
Два гектари землі вистачить на дві тисячі місць для поховання, каже Василь Павленко.
“Минула влада віддала на Далекосхідному кладовищі 8 гектарів землі учасникам бойових дій на Донбасі, по два гектари. Зараз лишилось тут два гектари”.
Площа кладовища 80 гектарів, воно найбільше в Кропивницькому. Розпочали тут поховання в 1950 році. На рік хоронять більше трьох тисяч людей.
“На Новолелеківському, Масляниківському, на кладовищі на вулиці Казанська – там місця вже немає, тільки підпоховання. Трохи місця залишилось на Завадівському кладовищі, пів гектара. 3,8 гектари виділили на Старій Балашівці, але з тої території нам доводиться вивозити сміття, в день по 100 тонн. Рівнянське кладовище давно закрите”, – каже Василь Павленко.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: