У Кропивницькому шукають історичні фото для облаштування території храму святого Володимира Великого, закладеного в 1795 році, освяченого в 1826-ому та відбудованого в наші часи.
Як відомо, за часів комуністичного режиму храм святого Володимира Великого, один з найстаріших у нашому місті (колишня Покровська єдиновірська церква), зруйнували і віддали спочатку під склад, потім під приміщення для універсальної біржі, використовували як будинок культури працівників торгівлі. З роками він неодноразово руйнувався і перебудовувався, аж поки не втратив ознаки культової споруди.
З 1996 року, після передачі релігійній громаді Української Автокефальної Православної Церкви міста, до якої і входила Свято-Володимирська парафія, храм відбудовується силами самих парафіян і небайдужих.
Нещодавно парафіяни на чолі з настоятелем церкви протоієреєм Йосипом Дрекало вирішили створити проєкт із благоустрою території храму. До його створення долучилася і ландшафтна майстерня «Пан Тюльпан», яка має великий досвід в облаштуванні громадських місць і територій культових споруд.
Спеціалісти майстерні звертаються до небайдужих містян, які, можливо, мають в сімейних архівах історичні фотографії цієї пам’ятки архітектури місцевого значення до руйнації, з проханням поділитися ними для роботи над проєктом прихрамової території.
Як пояснив “Без купюр” настоятель храму, отець Йосип, наразі є тільки одна історична світлина з первісним виглядом храму, яку вдалося отримати з Сакт-Петербурга ще його попереднику, отцю Олексію. Проте за нею складно робити проєкт із відтворення прихрамової території.
“В нас є лише одна історична фотографія зовнішнього вигляду храму, яким він був. Її привезли з Санкт-Петербурга до тоді ще Кіровограда. За нею ми і зробили робочий проєкт відновлення храму. Але з неї не можливо робити проєкт відновлення території. Тим більше, що нам її урізали, а, як свідчать історичні дані, то до території храму належав цілий квартал, де розташовувалися дім священика, просфорня, конюшня та інші з 12 будівель. Ні з архівних установ Одеси чи Херсона, адже це була Херсонська губернія, нам не вдалося отримати інших історичних світлин. Можливо, вони збереглися в когось з містян. Ми будемо дуже вдячні за будь-яку інформацію і обов’язково врахуємо при відновленні території в тих межах, в яких вона є сьогодні”, – каже священник.
Копії світлин можна надсилати у вайбер ландшафтної майстерні за номером 0509548745, на електронну скриньку [email protected] або ж особисто передати отцю Йосипу в храмі Святого Володимира, що по вулиці Арсенія Тарковського, 37/5.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: