У Музеї мистецтв Кропивницького презентують мандрівний проєкт-виставку «Вишиті болем», що розповідає про вчинені російськими окупантами злочини сексуального насильства. Виставка вже побувала у найбільших містах України, а до Кропивницького привезена за ініціативи Кіровоградської обласної організації ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Виставка, що відкриється у п’ятницю, 24 березня о 15.00, розповідає про історії зі збірних образів жінок, котрі пережили сексуальне насильство під час війни. Історії були описані завдяки психологам, які надають допомогу постраждалим від насильства, потім перекладені на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту та вишиті на рушниках.
Рушники, що презентують під час виставки, за кілька місяців створені вручну командою майстринь, які долучилися до проєкту. Усі рушники мають характерний орнамент для певного регіону та певного періоду української історії. За словами організаторів проєкту, саме рушники й вишивка є універсальною мовою мистецтва, яка протягом багатьох століть для українців є дуже близькою.
Ще одна мета проєкту — підвищити обізнаність українців із приводу теми сексуального насильства й показати, що ця проблема існує, хоча про неї мало говорять. Для цього було створено інформаційну платформу «Далі Є», яка містить всю інформацію про медичну, психологічну та юридичну допомогу тим, хто зіткнувся із сексуальним насильством https://www.mh4u.in.ua/dali-ye/.
Довідка: Мистецький проєкт «Вишиті болем» створено у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується Урядом Великої Британії та впроваджується організацією Pact Ukraine: building the world of equal opportunities й консалтинговою агенцією One Health Повністю історії можна прочитати на сайті проєкту https://vyshyti-bolem.in.ua/#home
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: