Сьогодні, 2 квітня, в етнолабараторії проєкту «Баба Єлька» представили понад 600 експонатів, зібраних під час експедицій по селах Кіровоградщини. Тут можна побачити одяг, взуття, предмети побуту, скрині, старовинні рушники та інші стародавні предмети вжитку.
Одна із засновниць проєкту «Баба Єлька» Інна Тільнова розповідає, що про таке місце мріяла ще з початку першої експедиції , яка відбулася 13 липня 2018 року до села Розсохуватка Маловисківського району.
– Нам не вдалося співпрацювати з Кіровоградським обласним центром народної творчості. Довгий час ці всі експонати зберігалися то в сараї, то в будинку. За тиждень до смерті Станіслава Березкіна, я розповіла йому про те, що нам немає де розміститися. Він сказав одне слово «Забирай». І ось нарешті ми тут, приміщення виділили абсолютно безкоштовно, але з умовою, що ми будемо його використовувати в зазначених раніше цілях, – розповіла Інна.
Збирати експонати допомогали люди, вони віддавали предмети побуту, одяг чи рушники, аби ті потрапили до етнолабараторії.
– Ми дуже вдячні щедрим людям, які надсилали речі чи за нашим проханням віддавали. Всі дивувались і раділи від того, що вони будуть саме в Кропивницькому, а не десь в столиці чи за кордоном. Наразі ми працюємо над тим, щоб поповнювати колекцію прикрас та головних уборів, саме їх нам не вистачає, тому, якщо в когось є щось подібне, ми б дуже просили поповнити ними колекцію етнолабараторії, – розповіла завідувачка етнолабараторії Світлана Листюк.
Окрім речей етнолабараторія «Баба Єлька» збирає старовинні пісні та рецепти. Під час презентації лунали пісні, записані під час експедицій Кіровоградщиною – весільні, родинно-побутові, календарні та церковні.
Також учасники проєкту “Баба Єлька” розповіли про книгу рецептів, яка має з’явитися до кінця весни.
– Всі рецепти подані цитатами, майже дослівно – так, як розповідали бабусі. Вчора закінчився збір коштів на цю книгу. За 4 дні зібрали всю необхідну суму. Фонд «Відродження» має тепер подвоїти цю її. Буде приблизно тисяча примірників цієї книги, – каже Інна Тільнова
Відвідувати етнолабараторію можуть всі бажаючі невеликими групами, в зв’язку з карантинними нормами. Вона знаходиться в самому серці міста по вулиці Дворцовій, навпроти приміщення Управління СБУ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: