В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського представили ІІІ випуск науково-методичного журналу «Музейний вісник Центральної України, Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях».
Про це повідомляє Кіровоградська обласна рада.
Випуск присвятили до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років – Геноциду Українського народу. У виданні висвітлено теми голодоморів першої половини XX століття на Центральноукраїнських землях (Голодомор 1932-1933 років, голодомори 1921-1922, 1946-1947 років).
У презентації взяв участь перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк.
«Сьогодні ми в чергове засвідчуємо, що всі випадки геноциду українського народу з боку тодішньої державної влади були цілеспрямованими й штучними, – звернувся до учасників заходу Юрій Семенюк. – Чим більше інформації про ці трагічні події буде оприлюднено, тим міцнішим буде українське суспільство. Якби факти всіх голодоморів та репресій проти народу України масштабно висвітлювались, починаючи одразу з 1991 року, якби ще тоді відкрито й масово говорилось про всіх, хто винен в створені голодоморів, про причини голоду, можливо, ми б не мали передумов для подій 2004 та 2014 років. Хочу подякувати колективам Кіровоградського обласного краєзнавчого музею і Державного архіву Кіровоградської області, обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського за те, що ви системно проводите роботу з дослідження сторінок історії та привертаєте увагу суспільства до історії України».
Як зазначив директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко, ІІІ випуск науково-методичного журналу «Музейний вісник Центральної України. Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях» складається з трьох тематичних частин.
Перша частина має назву «Історико-краєзнавчі студії»: в цьому розділі опубліковані наукові статті про джерела дослідження Голодомору 1932-1933 років у Центральній Україні, його перебіг на теренах сучасної Новоукраїнщини та локальний вимір Голодомору 1921-1922 років.
Друга частина містить документи про радянські голодомори з Державного архіву Кіровоградської області та візуальні джерела з фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.
В третій частині журналу «На допомогу музейному працівнику» опубліковано методичні рекомендації на вшанування роковин Голодомору 1932-1933 років у закладах культури.
За словами Бориса Шевченка, журнал має привернути увагу громадськості до трагедії українського народу: голодоморів першої половини XX століття, крім цього в окремих публікаціях науковці проводять паралелі між голодом і репресіями тих років та сучасною російсько-українською війною.
Над випуском працювали науковці Кіровоградського обласного краєзнавчого музею і Державного архіву Кіровоградської області.
Тираж науково-методичного журналу «Музейний вісник Центральної України. Випуск ІІІ. Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях» складає 100 екземплярів. Видання буде передано до бібліотек навчальних закладів Кіровоградщини, крім цього ознайомитись із випуском вісника можна буде в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, в Державному архіві Кіровоградської області та в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського.
Фото пресслужби Кіровоградської обласної ради
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: