Кіровоградська обласна рада оголосила конкурс на здобуття обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.
Про це повідомили на сайті Кіровоградської обласної ради.
Премія має три номінації:
- архітектура;
- геральдика та вексилологія;
- декоративно-прикладне мистецтво.
Її присуджують за:
- введені в експлуатацію об’єкти архітектури та містобудування, зокрема, промислового призначення; реконструкцію та реставрацію пам’яток архітектури та садово-паркового мистецтва, будівництво (реставрація) яких суттєво вплинуло на формування естетичного середовища населених пунктів області, є прикладом застосування передових сучасних технологій, конструкцій і матеріалів, має значну історично-архітектурну цінність тощо;
- реалізовані проєкти: символіки територіальних громад області (герби, прапори, логотипи, відзнаки різних рівнів тощо); відновлення історичної символіки області (за умови практичного застосування територіальними громадами області); символіки, застосованої на об’єктах архітектури, введених в експлуатацію, об’єктах садово-паркового мистецтва та в інтер’єрах, має значну історично-художню цінність тощо;
- твори декоративно-прикладного мистецтва: килимарство та текстиль, об’ємно-просторові композиції з металу, дерева, глини, каменю, скла тощо, які використовують на архітектурі, введеній в експлуатацію, об’єктах садово-паркового мистецтва та в інтер’єрах, мають значну історично-художню цінність.
На премію можуть висуватися завершені та здані в експлуатацію або затверджені рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (стосовно геральдики та вексилології) твори.
Твори прийматимуть до 10 січня 2025 року.
Адреса конкурсної комісії: управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської обласної військової адміністрації, вул. Театральна, буд. 32, каб. 404 (4-й поверх). (щоденно з 8:00-17:15, у п’ятницю — з 8:00-16:00)
В облраді зазначили, що в 2025 році призупинили дію пункту 17 розділу I Положення в частині вручення грошової частини премії.
Довідково: Яків Васильович Паученко народився 21 березня 1866 року в Єлисаветграді. За проєктами митця звели чимало споруд, які нині є пам’ятками архітектури та містобудування – архітектурний комплекс лікарні Червоного Хреста Святої Анни (міська лікарня № 2 ім. Св. Анни, вул. Ганни Дмитрян,1, Новомиргород), лікувальні Гольденберга (міська лікарня № 3, вул. Архітектора Паученка, 45), Вайсенберга (управління охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації, вул. Чміленка, 74), Мейтуса (музична школа № 1 ім. Г. Г. Нейгауза, вул. Чміленка, 65).
Приміщення Відділення Міжнародного кредитного банку (ресторан “Прага” вул. Театральна, 17), прибуткові будинки Гостиного двору (управління СБУ в Кіровоградській обл., вул. Театральна, 9) та театру “Ілюзія” (Кіровоградський обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю школа мистецтв вул. Театральна, 7). Також Свято-Вознесенський собор у Бобринці, який є пам’яткою архітектури та містобудування загальнодержавного значення.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: