Підозрюваному в організації схеми фінансування бойовиків на Сході України обрали запобіжний захід. Як повідомляє “Суспільне”, він робив це через облаштований у Кропивницькому підпільний контактний центр. Середньомісячний обіг тіньових грошей, за інформацією правоохоронців, становив десятки мільйонів доларів. Рахунки для переводу грошей оформляли на підставних людей. Учасники схеми збирали та перераховували гроші через заборонені в Україні інтернет-ресурси, розповіла речниця Служби безпеки України в області Юлія Ткач.
Обирали запобіжний захід підозрюваному у фінансуванні бойовиків на Сході України в Ленінському райсуді Кропивницького. Суддя Олена Лук’янова ухвалила таке рішення:
“Запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання покласти на підозрюваного до 01.12.2021. Наступні обов’язки: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора чи суду. Не відлучатися за межі населеного пункту в якому він зареєстрований”.
Про такий запобіжний захід просив адвокат підозрюваного Максим Тупало:
“Йому інкримінують, що він нібито вчинив злочин, а саме у 19-18 роки. Однак, вказані системи заборонені указом президента 2021-го. Тобто ось номер телефону Дубовий Сергій Олегович Україна, Алчевськ. З цієї інформації жодним чином не можна було встановити, що це особа, яка має відношення до якось ДНР або ЛНР”.
Прокурор Володимир Лещенко просив цілодобовий домашній арешт, через ризик переховуватись від слідства та вплив на свідків.
“Щодо фінансування тероризму дійсно в ході досудового розслідування ми встановили, що клієнтами вказаного ресурсу були особи, які проживають на території ЛНР та ДНР, які брали участь в збройному конфлікті та перебувають у розшуку”.
Затримали підозрюваного у серпні, розповідає речниця обласного управління Служби безпеки України Юлія Ткач.
“Організував зі спільниками з тимчасово окупованих територій ОРДЛО, кол-центр на території обласного центру, учасники якого телефонували громадянам України та пропонували вкласти гроші в акції відомих фінансових компаній, обіцяючи їм швидкі надприбутки. Оборудки цього кол-центру та фінансової компанії становили десятки мільйонів щомісячно. Наразі повідомлено про підозру, стаття 200 – це підроблення фінансових та банківських документів, а також незаконний обіг криптовалюти, а також стаття 258 – “Фінансування тероризму”.
Відповідальність за таке правопорушення від 5 до 8 років ув’язнення.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: