13 листопада в Ленінському районному суді Кропивницького екскерівниці Олександрійської МСЕК обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з покладанням обов’язків. Жінку підозрюють у вимаганні двох тисяч доларів у паралізованого військового за довідку про інвалідність.
Про це повідомляє Суспільне.
Запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з покладанням обов’язків передбачає, що екскерівниця повинна на вимогу з’являтися до слідчого та не спілкуватися зі свідками.
За інформацією Суспільного, засідання відбувалось у закритому режимі, про це клопотала адвокатка підозрюваної Надія Руссу. Показувати обличчя, називати ім’я та прізвище підозрюваної заборонили.
Обшуки в екскерівниці Олександрійської МСЕК проводили в серпні. Про підозру в отриманні хабаря повідомили 8 листопада.
“Отримала неправомірну вигоду дві тисячі доларів за прийняття рішення вказаною комісією про встановлення безстроково другої групи інвалідності від колишнього військовослужбовця, який вже визнаний непридатним до військової служби. Відповідальність за цією статтею передбачає як штраф – від 1 до 4 неоподаткованих мінімумів, пробаційний нагляд, також позбавлення волі до 4 років”, – сказав прокурор Володимир Барабаш.
За словами адвокатки, її підзахисна провину не визнає.
“Якщо її виправдає суд, далі послідує – захист честі і достоїнства ділової репутації, стягнення моральної шкоди. Вона ображена на те, що вина не доведена, а вже висвітлюється. Висвітлюють хабар, а тут зовсім інше – неправомірна вигода. Неправомірна вигода це передбачається штраф, а хабар – це від шести років і більше ув’язнення. Залежно, яку суму хто отримав. Хабар – це вимагання. А неправомірна вигода – це вдячність”.
Адвокатка також сказала, що з посади очільниці МСЕК підозрювана звільнилась у жовтні.
Як повідомляє Суспільне, клопотання прокурора про обрання підозрюваній 82 тисячі гривень застави суддя Катерина Юр’єва не задовольнила.
“Запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з 13 листопада 2024 до 7 січня 2025 рік включно. Наступні обов’язки: прибувати до прокурора, слідчого, суду за першою вимогою, не відлучатись з населеного пункту, в якому зареєстрована і проживає, повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи, утримуватись зі спілкування зі свідками у кримінальному провадженні”.
За словами прокурора, чи оскаржуватимуть рішення, визначать після ознайомлення з повним текстом ухвали. Оскаржити її можна протягом п’яти днів.
Як повідомляв “Без купюр”, керівницю міжрайонного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) на Кіровоградщині, яка одночасно є депутаткою міськради, викрили на вимаганні 2 000 доларів за довідку про інвалідність у паралізованого військовослужбовця ЗСУ. За інформацією правоохоронців, військовий отримав тяжке поранення під час боїв за Часів Яр навесні 2023-го.Тоді уламки російської керованої авіабомби поранили воїна, після чого ліву сторону його тіла паралізувало.
Проте очільниця МСЕК все одно вимагала хабар у військового для безстрокового оформлення ІІ групи інвалідності. Правоохоронці затримали жінку, коли вона отримувала повну суму хабаря.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: