Вчора в Кропивницькому обговорили, як новий закон може позначитися на адміністративному устрою області.
Про це повідомляє Кіровоградська обласна рада.
Мова йшла про Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».
«Законом встановлюються чіткі вимоги до типу населеного пункту відносно кількості його мешканців: місто – не менше, ніж 10 тисяч жителів, селище – не менше 5 тисяч. У зв’язку з цим окремі міста та селища можуть втратити свій теперішній статус. Разом із цим, стаття 16 встановлює, що при розгляді питань щодо віднесення міст до категорії селищ, сіл, а також віднесення селищ до категорії сіл обов’язкове проведення громадського обговорення. Таким чином, з одного боку є чіткі критерії до типу населеного пункту, а з іншого – результати громадського обговорення можуть суперечити нормам Закону», – наголосив голова обласної ради Юрій Дрозд.
За словами посадовця, Кіровоградщина має ряд населених пунктів, що потребуватимуть зміни статусу. Мова йде про 16 невеличких селищ (колишні робітничі поселення). Вони не мають 5 тисяч жителів і мають бути переведені до категорії сіл.
«Пропоную звернутися з листом до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з приводу надання роз’яснень щодо дій органів місцевого самоврядування у випадках, коли результати громадського обговорення суперечитимуть вимогам Закону», – запропонував Юрій Дрозд.
Також, за його словами, Закон повністю виключив роль обласних рад при розв’язанні питань адміністративно-територіального устрою. Їхня роль та функції передані до обласних державних адміністрацій.
«Така позиція законотворця жодним чином не відповідає політиці децентралізації влади та підвищення ролі місцевого самоврядування при розв’язанні питань місцевого значення. Тому пропоную звернутися до Верховної Ради України з приводу відновлення повноважень обласних рад у питаннях адміністративно-територіального устрою в межах області», – наголосив Юрій Дрозд.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: