Сьогодні, 16 вересня, жителі мікрорайону Новомиколаївка, що в обласному центрі, самотужки зробили ямковий ремонт дороги по вулиці Леваневського.
Кореспонденту “Без купюр” люди розповіли, що неодноразово зверталися з проханням “залатати” ями асфальтового покриття до міської влади. В червні одному з них, Роману Чорноівану, надійшла відповідь за підписом заступника міського голови Кропивницького Олександра Вергуна, що комунальне підприємство “УНІВЕРСАЛ 2005” отримало завдання виконати роботи з ліквідації ямковості. Посадовець повідомив, що відповідно до технічної необхідності, це зроблять гарячим асфальтобетоном, холодною бітумно-мінеральною сумішшю або за допомогою установки УЯР.
Проте й через 3 місяці місцеві жителі так і не дочекалися КП “УНІВЕРСАЛ 2005” ні з гарячим асфальтобетоном, ні з холодною бітумно-мінеральною сумішшю, ні з установкою УЯР чи без неї.
Тож кропивничани вирішили більше не покладатися на владу і комунальників. Тому частину коштів на асфальт зібрали самі, а частину попросили в місцевого бізнесу. Один із підприємців, який не побажав назвати себе, допоміг коштами і технікою, а також власноруч разом із іншими клав асфальт.
На відрізок від вулиці Короленка, мимо 25-ої школи та до гаражного кооперативу використали 3 тонни асфальту. За словами ініціативної групи, тонну асфальту купували за 2500 гривень. Люди вважають, загальну суму цілком підйомною для міського бюджету.
Запитати в керівника КП “УНІВЕРСАЛ 2005” Віктора Панішка, чи отримувало підприємство від міського керівництва завдання зробити ямковий ремонт по вулиці Леваневського і чи збиралося цьогоріч виконати, нам поки що не вдалося. По телефону нам повідомили, що він перебуває на одному з об’єктів, і пообіцяли надати відповідь завтра.
На офіційному сайті міськради в розділі про комунальні підприємства Кропивницького в першому пункті про “УНІВЕРСАЛ 2005” ідеться, що його метою є виробничо-господарська діяльність, спрямована на отримання прибутку для задоволення соціально-економічних потреб засновника (тобто міської ради, – ред.) та членів трудового колективу.
А потім уже, в другому пункті, що воно виконує роботи з утримання вулично-дорожньої мережі, зупинок громадського транспорту, прибирання урн, вивезення сміття, влаштування поліпшеного покриття, грейдерування доріг, ремонту та утримання пішохідних огороджень, прибирання берегів Інгулу, утримання доріг в зимовий період, утримання фонтанів на площі Героїв Майдану, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, поливання доріг в спекотні дні, збору випадкового сміття по магістральних вулицях міста, очищення та заміни решіток та люків ливнівок, ремонту пішохідних містків.
Словом, якщо метою комунального підприємства, в першу чергу, є задоволення соціально-економічних потреб засновника і колективу, а не робота для міста та його жителів, то, власне, нічого дивного в ситуації з вулицею Леваневського немає…
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: