Сьогодні, 17 квітня, з самого ранку кропивницькі активісти декомунізували ще один об’єкт із радянською символікою в обласному центрі. Тепер на будівлі заввишки 18 метрів замість радянської зірки майоріє український стяг. Ініціатори акції, керівник місцевого осередку Національного корпусу Дмитро Потоцький та громадський діяч Дмитро Завражний, переконані, що в умовах ескалації воєнного конфлікту з російськими окупантами на Сході, важливо демонструвати позицію населення України і ставлення в тому числі до спільного з Росією радянського минулого – продовжуючи декомунізацію. Тож зупинятися на цьому об’єкті не збираються і анонсують ще низку подібних акцій.
“Кілька днів тому голова кропивницького Національного корпусу Дмитро Потоцький показав мені цей об’єкт, який підпадає під закон про декомунізацію”, – розповів “Без купюр” Дмитро Завражний. – Ми, не чекаючи дій влади, самі сконтактували з керівництвом підприємства “Цукрогідромаш”, що по вулиці Архангельській, 94, і воно пішло нам назустріч. Ми за власні кошти найняли люльку, з генератором нам допоміг екснардеп Олександр Горбунов, інші організаційні моменти, зокрема безпекові, а також із болгаркою і таким іншим взяли на себе”.
Активісти кажуть, що за словами старожилів, свого часу зірка на цій будівлі була пофарбована в червоний колір, для її підсвічування слугували три плафони. Її було видно з двох мікрорайонів – зі Старої Балашівки і зі сторони Балки.
“Нам розповіли, що ця зірка майоріла, як на “шпилі Кремля”, тобто мала велике значення в пропаганді радянської окупації. Ми вже навчені прикладом декомунізації стели на площі Дружби народів, що чим більше розголосу, тим складніша потім реалізація, бо підключається бюрократична машина. Ми з Дмитром маємо відповідні знання і підготовку, він працював у ДСНС. Я маю досвід роботи на висотних роботах в Укртелекомі, маю технічну освіту, тому нічого складного для нас сьогодні не було”, – каже Дмитро Завражний про те, як знімали зірку, що була на висоті 18 метрів.
Вони її демонтували, а замість неї встановили синьо-жовтий прапор. Тепер його видно з різних куточків міста. Зірку наразі передали власникам будівлі, а наступного тижня планують передати з оформленням усіх необхідних документів до обласного краєзнавчого музею.
“Тому що ми не вандали і діємо у відповідності до закону про декомунізацію”, – зазначає активіст. – “Бо це зараз на часі. Ви самі знаєте про збільшення окупаційних російських військ на кордоні з Україною, бряцання зброєю, активізацію проросійсько налаштованих. Для того, щоб нейтралізувати проросійську пропаганду, потрібно виконувати до кінця закон про декомунізацію, чого, на жаль, не робить наша влада. Ми повинні показати, що проукраїнське населення – в більшості, що це наша країна, ми за неї готові стояти на смерть ідеологічно і фізично”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: