У середу, 20 листопада, в Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї презентували інноваційний інтерактивний простір для людей з інвалідністю. Відтепер у залі експозиції “Природа” відвідувачі бачитимуть динозаврів, літаючих ящурів та інші вимерлі види, які “оживають” на екрані.
Як розповіли в Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї, прострі відкрили в межах програми “Культура без бар’єрів” за підтримки Українського культурного фонду.
“Мета проєкту – створення інклюзивного музейного середовища, де кожен відвідувач, зокрема люди з інвалідністю, зможуть взаємодіяти з експозицією відділу природи. Це досягнуто завдяки комплексному підходу – впровадженню сучасних технологій, інклюзивних освітніх програм і проведенню інтерактивних заходів. Ми даємо можливість людям з інвалідністю відчувати себе активними членами суспільства”, – зауважив директор музею Борис Шевченко.
Координатор проєкту Валентина Пархомчук розповіла, що українська компанія-партнер “3DcomLab” (Київ) обладнала залу експозиції “Природа” сенсорним мультимедійним столом і мультимедійною 3D-книгою з інклюзивними функціями, які є унікальними для України. Сенсорний мультимедійний стіл з компонентами інклюзивності встановили у відділі палеонтології. Його функціонал передбачає дублювання кнопок шрифтом Брайля та мовний супровід контенту.
Доісторичні тварини, зокрема динозаври, літаючі ящури та інші вимерлі види,”оживають” на екрані, відображаючи відповідний період на геохронологічній шкалі. Стіл також містить інтерактивний квест із 12 запитаннями про найдавнішу історію Землі. Обладнання зручне в користуванні для людей із порушеннями опорно-рухового апарату та з протезами верхніх кінцівок.
“Цей сенсорний стіл – наша унікальна розробка, яка враховує потреби інклюзії. Подібні рішення ми бачили лише за кордоном. Дякуємо Українському культурному фонду та нашим партнерам за реалізацію цього важливого проєкту”, – розповів директор компанії “3DcomLab” Михайло Шишкін.
Сторінки мультимедійної 3D книги “Червона книга України” містять висококонтрастний текст і фон, анімаційні моделі тварин та рослин, в ній збільшили розмір шрифту та тексту й додали аудіосупровід тварин.
До того ж команда музею розробила три інтерактивно-освітні програми із різними формами роботи. У рамках проєкту провели майстер-класи, тематичні бесіди, інтерактивні заняття, розвивальні ігри та адаптовані екскурсії з палеонтології, геології та охорони довкілля. Зокрема для дітей з інвалідністю.
Для покращення доступності встановили інформаційні таблички зі шрифтом Брайля та придбали аудіогідів із записаною екскурсією. Вони сумісні зі слуховим апаратом.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: