В обласній лікарні у Кропивницькому не вистачає кисню для пацієнтів хворих на коронавірус. Про це Суспільному розповів заступник головного лікаря з хірургічної частини Станіслав Сидоренко. Станом на 30 жовтня там лікувалося 63 людей з COVID-19. У лікарні залишилось 103 балона з киснем.
У реанімаційному відділенні обласної лікарні є 12 ліжко-місць, обладнаних системами постачання кисню. За словами завідувача відділення Остапа Собота, з 22 жовтня вони приймають хворих із пневмонією, зумовленою коронавірусом:
”Протягом останнього місяця кількість хворих значно збільшується. Ми вже, практично, не можемо впоратися з потоком пацієнтів. Можна сказати, що вже зараз не вистачає ані кисню, ані апаратів штучної вентиляції легень”.
Завідувач інфекційного відділення №3 обласної лікарні Анатолій Бондар розповів, що у відділені лікуються 29 людей з коронавірусом. Перед початком роботи працівники одягають захисні комбінезони, окуляри, екрани та два види захисних рукавиць:
”Наше відділення приймає хворих середнього ступеню важкості та одужуючих хворих, які переводяться з інфекційного відділення №1 та реанімаційного відділення”.
Зі слів Анатолія Бондаря, кисневе забезпечення обласної лікарні здійснюють через точки централізованого постачання (у відділенні є три такі точки – у палаті інтенсивної терапії – ред.) та кисневі концентратори:
”У палаті інтенсивної терапії знаходяться троє людей, нещодавно зняті зі штучної вентиляції легень. Вони потребують кисню високого потоку. Ще семеро пацієнтів отримують кисень від концентраторів. У них сатурація (насичення киснем крові – ред.) нижче норми”.
Заступник головного лікаря обласної лікарні з хірургічної частини Станіслав Сидоренко розповів, що на день потрібні 75-80 балонів з киснем. З його слів, хворі користуються централізованою подачею кисню, система якої ефективніша за концентратор. Пацієнти у важкому стані потребують апаратів штучної вентиляції легень, які працюють через централізовану подачу кисню:
”У лікарні є киснева станція, яка дає 24 балона на добу, плюс ми купуємо 50 балонів на добу і їх використовуємо. Маємо проблему, чекаємо балони з киснем. Якщо не буде кисню, зрозуміло, пацієнтів відключимо від системи. Вони помруть”.
Начальник кисневої служби Володимир Лебідь розповів, що балони з киснем до відділень підвозять за потреби:
”Балони з кисневої станції підвозимо до відділення, де з’єднуємо з рампою. Потім кисень трубопроводом подається в палати”.
Кисню, який виробляє та подає через труби до відділень генератор, бракує – розповів заступник головного лікаря обласної лікарні з технічних питань Олег Лісінський. Через це докуповують його у фірми ”Кріогенсервіс”. Та за його словами, об’ємів постачальника не вистачає для забезпечення потреб лікарні:
”Коли була менша кількість кисне залежних, нам кисню вистачало. Зараз дуже важко. Проблема – не в грошах, а в тому, що кисню немає де купити”.
За словами директора фірми ”Кріогенсервіс” Володимира Жирохова, вони готові постачати до обласної лікарні 1040 балонів щомісяця до кінця 2020 року (з розрахунку 35 балонів на добу – ред.): ”На збільшення об’ємів постачання у нас немає вхідної сировини. Хоча необхідні лікарні об’єми, за наявності вхідної сировини, ми могли б збільшити. Можливо, навіть, удвічі”.
Заступник головного лікаря з технічних питань розповів, що у лікарні планують встановити додатковий генератор кисню. Готують проєктно-кошторисну документацію на встановлення ще одного, вдвічі потужнішого, генератора. 7 мільйонів 480 тисяч гривень на це, зі слів тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря обласної лікарні Вадима Супруна, виділили за рахунок субвенції державного бюджету. Ще 3 мільйона 520 тисяч виділили з державного бюджету. Додаткове обладнання планують встановити протягом найближчих двох місяців.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: