Минулого тижня, 1 серпня, у Кіровоградській обласній дитячій лікарні померла новонароджена дівчинка. Її транспортували каретою швидкої допомоги з акушерського відділення Міської лікарні №1 Олександрії. Мати дитини, 28-річна мешканка Олександрії Вікторія Григуленко, розповіла «Без купюр», з чим пов’язує смерть дитини.
Зі слів Вікторії, з ознаками кровотечі потрапила до міської лікарні ще в середині липня, перебувала на збереженні. Протягом трьох діб їй кололи ношпу, а на четвертий – капали кровоспинне. 20 липня у неї відійшли води. Жінка стверджує, що просила лікарів про направлення до обласного перинатального центру. Але, за словами Вікторії, заввідділенням їй у цьому відмовила, пояснивши, що в перинатальному з таким незначним строком її не приймуть.
Дитина народилася недоношеною. У довідці про народження вказаний термін вагітності 24-25 тижні, вага – 480 грам.
«У завідувачки акушерського відділення Любові Босої було три дні на те, щоб мене відправили до обласного центру. Я хочу розголосу, щоб на моєму місці не опинилася якась інша жінка. Можливо, аби для лікарні придбали необхідне обладнання, якого не вистачило нам», – зазначає Вікторія.
Зі слів жінки, медики доводили їй, що це саме вона відмовилася їхати до перинатального. Втім, жодної письмової відмови вона не писала.
«Завідувачка сказала, що моя дитина вважається не дитиною, а пізнім абортом», – говорить жінка.
Вікторія ж наполягає, що протягом семи днів її донька самостійно дихала й навіть могла ковтати. До можливих труднощів з тяжким розвитком дитини каже, що була готова, оскільки родина з такою ситуацією вже зіштовхувалася. У її сестри син має проблеми зі здоров’ям, оскільки народився недоношеним, проте завдяки реабілітологам та наявному обладнанню, життєдіяльність дитини підтримують.
На думку Вікторії, її дитина потребувала спеціального апарату вентиляції легенів, але в міській лікарні такого не було. А той, що пристосований для менш «тяжких» немовлят, стояв накритий тканиною.
Вона скаржиться, що протягом усіх семи днів у новонародженої брали лише аналізи, а необхідне обладнання, яке має визначати показники організму, не підключали. Дитина перебувала в кювезі без необхідного обігрівання. На підтвердження жінка надала фото з пляшками, наповненими теплою водою, якими обкладали дитину.
Коли маля було у критичному стані, медики ухвалили рішення транспортувати його до Кіровоградської обласної лікарні. У проханні Вікторії про направлення до перинатального центру відмовили. В обласній лікарні у дитини зупинилося серце.
Весь попередній тиждень ми намагалися зв’язатися з акушерським відділенням, аби почути іншу позицію щодо ситуації. Втім, на телефонні дзвінки ніхто не відповідав. У приймальній головлікаря нам відмовили будь-що коментувати телефоном і не перетелефонували на залишені нами контакти.
Тож ми звернулися за коментарем до обласного департаменту охорони здоров’я. Директор департаменту Олег Рибальченко відзначив, що про випадок дізнався від нас й пообіцяв ситуацію перевірити. Редакція надішле запит до чиновників, аби ті пояснили, чому немовлят обігрівають пляшками з водою, а не спеціальною апаратурою.
Оскільки олександрійські медики на контакт не виходять, для балансу інформації ми запитали практикуючих акушерів щодо ситуації Вікторії. Зі слів фахівця кропивницького пологового будинку, на жаль, у дитини було надто мало шансів на життя, навіть, за наявності потрібної апаратури. Згідно з медичними нормами, дитина має набрати хоча б 500 грамів на 22 повному тижні вагітності. Втім, Вікторія переконана, навіть найменшої можливості зберегти життя маляті медики не використали.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: