Сьогодні, 27 березня, в центрі Кропивницького під час хвилини мовчання попрощалися із чотирма захисниками та однією захисницею. Траурна процесія із полеглими воїнами зупинилася на площі Героїв Майдану.
Про це повідомили в міській раді.
Траурний кортеж вирушив із боку селища Нового через все місто до Далекосхідного кладовища, де полеглі знайшли вічний спочинок.
Сьогодні прощалися із молодшим сержантом Ігорем Бащенком, штаб-сержантом Євгеном Гетманчуком, лейтенанткою Світланою Невдахою та старшим лейтенантом Олександром Мельником. Прізвище ще одного воїна не повідомляють із міркувань безпеки.
Ігор Бащенко народився 26 липня 1997 року в Кропивницькому. Навчався в загальоосвітній школі № 32, нині «Ліцей «АРТ ПЛЮС».
Із 2018 по 2021 рік проходив військову службу за контрактом у військовій частині в складі роти спеціальних дій на різних посадах. Брав безпосередню участь в АТО та ООС на Донеччині та Луганщині.
Із першого дня повномасштабного вторгнення Ігор Бащенко мобілізувався до лав Збройних Сил України та виконував бойові завдання на Сумщині в складі групи спеціального призначення.
Із грудня 2022 року проходив військову службу на посаді інструктора у військовій частині, а з вересня 2024 року був командиром відділення групи спеціальних операцій.
За час проходження служби Ігор воював на Харківщині, Луганщині та Донеччині у складі групи спеціального призначення. За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України воїна нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня, почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий Хрест».
Молодший сержант Ігор Бащенко загинув 21 березня поблизу селища Котлине Покровського району на Донеччині під час виконання бойового завдання. Йому назавжди 27 років. У воїна залишились мама, батько, дружина, 2-річний син та двоє братів, які теж стоять на захисті.
Євген Гетманчук народився 1 січня1986 року в Кропивницькому. Навчався в загальноосвітній школі № 26 – «Ліцей «Нова українська школа». У 2004 році закінчив Регіональний центр професійної освіти імені Єгорова.
Пройшов строкову службу в 101-ій окремій бригаді охорони Генерального Штабу Збройних Сил України. Деякий час Євген Гетманчук працював торговим представником в ТОВ «Торговий дім Аніка».
У 2014-2015 роках брав участь в АТО, ООС на Донеччині та Луганщині. У листопаді 2016 року продовжував військову службу за контрактом.
Від початку повномасштабного вторгнення командир групи спеціального призначення Євген Гетманчук продовжив стояти на захисті країни. Брав участь у бойових діях на Харківщині, Запоріжжі та Донеччині в складі 5-го загону спеціальних операцій.
За проявлену мужність і героїзм під час виконання бойових завдань Євгена нагородили відзнаками Президента України «За оборону України», «За участь в антитерористичній операції», орденами «За мужність» ІІ та ІІІ ступеня,медалями «Хрест доблесті» та «Хрест Сил спеціальних операцій», нагрудним знаком «Об`єднані Сили», медаллю «Операція Об`єднаних Сил. За звитягу та вірність» Командувача Об`єднаних Сил, медаллю «Хрест Свободи» Православної Церкви України, іменною вогнепальною зброєю.
Штаб-сержант Євген Гетманчук прийняв свій останній бій 21 березня поблизу селища Котлине Покровського району Донецької області. Йому було 39 років. Без рідної людини залишились мама, дружина, дві доньки, сестра та племінниці.
Світлана Невдаха народилася 13 лютого 1974 року в Кропивницькому. Навчалася в загальноосвітній школі № 6, тепер ліцей «Максимум», закінчила Кропивницький фаховий коледж харчування та торгівлі, ступінь магістра здобула в ЦНТУ.
Із1994 року працювала на посаді бухгалтера в дитячому приймальнику-розподільнику для неповнолітніх УМВС, потім – у Кіровоградському обласному наркологічному диспансері.
У 2001 році Світлана підписала контракт на військову службу. Із травня 2014 року служила в окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка офіцеркою фінансово-економічної служби. Брала участь в АТО та ООС на Донеччині та Луганщині. Отримала статус ветеранки війни – учасниці бойових дій.
Початок повномасштабного вторгнення зустріла в місті Сіверськодонецьк на Луганщині, виконувала завдання також на Донеччині, Харківщині та Херсонщині. Світлана Невдаха пройшла складний шлях від солдата до лейтенанта.
Захисницю нагородили відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», відзнакою начальника Генерального Штабу ЗСУ «Учасник АТО», медаллю Оперативного командування «Південь» «За сумлінну службу», медалями за 10, 15 та 20 років сумлінної служби, медаллю Православної церкви України «За жертовність та любов до України».
Серце лейтенанта Світлани Невдахи зупинилось 23 березня 2025 року. Їй було 51 рік. У Світлани залишилися мама та син, який зараз теж боронить Україну.
Олександр Мельник народився 12 лютого 1997 року в Кропивницькому. 2014-го року із золотою медаллю закінчив школу № 25, зараз – ліцей «Європейська освіта». Протягом шкільного навчання був солістом колективу народного хореографічного ансамблю «Світанок».
Після школи, із 2014 по 2020 рік, навчався на історичному факультеті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, спеціалізувався на всесвітній історії та досліджував історію танкових військ у роки Другої Світової війни. У 2019 році закінчив військову кафедру та отримав звання молодшого лейтенанта.
Із початку повномасштабного вторгнення Олександр Мельник разом із батьком не вагаючись пішов на захист своєї країни. Служив у складі 93-ої окремої механізованої бригади «Холодний Яр» командиром взводу стрілецької роти, потім командиром стрілецької роти та інших посадах.
Стримував разом із побратимами натиск ворога на найгарячіших напрямках – Бахмут, Часів Яр, Кліщіївка, проявив себе як сміливий воїн і вмотивований командир. У березні 2025 року Олександра Мельника перевели на посаду заступника командира механізованого батальйону.
За проявлену особисту мужність та героїзм, стійкість та рішучість при виконанні військового обов’язку Олександра нагородили відзнаками Командувача військ оперативного командування «Схід» та командира 2 стрілецького батальйону 93-ої окремої механізованої бригади «Холодний Яр».
Старший лейтенант Олександр Мельник на псевдо «Лютий» загинув 14 березня поблизу села Уди Богодухівського району Харківської області, виконуючи бойове завдання. Йому назавжди буде 28 років. У воїна залишились дружина, мама, сестра та батько, який зараз теж боронить країну від ворога.
Панахиду відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.
Фото: Кропивницької міської ради
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: