У притулку “Чотири лапи” в Бобринці наразі мешкає більше сотні собак та котів. В місті, що налічує 13 тисяч чоловік, чотирилапими безхатченками опікуються лише дві жінки.
“Спочатку наш притулок знаходився на території місцевого комунального підприємства. Ми займали місце організації, яке не було призначене для нашого притулку. Гавкіт собак заважав людям. Нас вигнали звідти з величезним скандалом. Наразі ми знаходимося за містом, де нас прихистив один чоловік. Тут немає світла, і щоб зробити стерилізацію доводиться вмикати генератор. Завдяки активному голосуванню людей, ми виграли конкурс на будиночок для стерилізації. Наразі він єдиний в районі для стерилізації як домашніх, так і безпритульних тварин”, – розповідає волонтерка Анастасія Герасімова.
Анастасія – мама маленької дитини, тому займається інформаційною підтримкою притулку, веде сторінки в соцмережах, а основний тягар турботи за тварин ліг на плечі двох жінок.
Кожен день засновниці притулку Тамари Миколаївни Лашкул починається тут о 8 ранку. Жінка варить 6-7 відер каші, чистить вольєри, топить буржуйку, утеплює будиночки та лікує своїх підопічних.
Ларисі Гозбенко 67 років, пенсіонерка теж стала волонтеркою притулку “Чотири лапи”, разом з Тамарою Миколаївною вона піклується про тварин, які наразі в ньому перебувають.
В притулку немає ветеринара, в разі необхідності волонтерки звертаються до ветеринарної клініки “Бім”. Консультації отримують безкоштовно, на операції чи довготривале лікування збирають кошти у своїй групі в Фейсбуці.
Місця для всіх тварин катастрофічно бракує. В деяких будках живе відразу кілька собак. Ще деякі тварини живуть вдома у волонтерок.
Притулок потребує не лише фінансової допомоги. В першу чергу потрібна фізична. Жінки кажуть, що готові навіть давати людям якусь символічну плату аби тільки приходили й допомагали.
“Самі ми не впораємося з такою кількістю тварин, яка постійно збільшується, їх підкидають нам майже щодня. Лише за літо нам підкинули понад 40 тварин. Притулок був розрахований на перебування в ньому старих тварин чи тварин з інвалідністю. На таку кількість ми не очікували, а покинути їх ми не можемо. Тільки сподіваємося, що достукаємося до сердець інших людей і нас таки почують,” – ділиться волонтерка Анастасія Герасімова.
Жінки зазначають, що нічого крім клопоту від своєї діяльності не мають, бо займаються притулком виключно за покликом серця. Але усвідомлення того, що завдяки їм світ стає добрішим і гуманнішим до тварин, надихає. Тож і далі готові подавати приклад милосердя та відповідальності до тих, кого приручили, і сподіваються знайти однодумців.
Словом, “лапкам” не вистачає людських рук, бо волонтерство — це, звісно, благородно, але непросто. Та якщо ви не можете присвятити стільки ж часу і зусиль братам нашим меншим, як пані Тамара з Ларисою, допомогти тваринам можна й в інший спосіб.
Фінансову допомогу притулку можна надати на карту Приват Банк 5168 7573 8618 7076, на ім’я Лашкул Тамари Миколаївни,
Карта євро UA 42 305 299 000 5168 7573 8124 9038
Офіційний рахунок
Рахунок : UA6132 3475 00000 2600 6300 6996 31
МФО : 32 34 75
Отримувач : ЦДЗТБР “ЧОТИРИ ЛАПИ”
Банк отримувача: ТВБВ N°10010/093 філії – Кіровоградське обласне управління АТ “Ощадбанк”.
Телефонуйте – 099 055 17 85, 066 034 77 21.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: