Від африканської чуми загинуло двоє свиней в селі Варварівка Гурівської громади Кропивницького району та четверо в селі Тишківка Новоукраїнського. Загалом, за інформацією ГУ Держпродспоживслужби в області, умертвити та спалити, щоб локалізувати вогнище інфекції, потрібно понад чотириста голів свиней у двох неблагополучних господарствах.
До Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшло повідомлення про загибель двох свиней в особистому підсобному господарстві в селі Варварівка, де всього утримувалося 17 голів свиней.
Зі слів власника, тварини почали хворіти за кілька днів до загибелі. У них спостерігалися погіршення апетиту та спрага, пізніше – хитка хода, загальне пригнічення і далі повна відмова від корму.
Територію агрофірми в селі Тишківка Новоукраїнського району теж оголосили епізоотичним вогнищем африканської чуми свиней після лабораторного підтвердження діагнозу в чотирьох загиблих тварин.
Повідомлення про погіршення стану здоров’я 30 голів свиней надійшло до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини 25 березня. Як з’ясувалося, тварини почали хворіти з 22 березня, проявлялися такі клінічні ознаки як загальне пригнічення, відмова від корму, синюшність вух, шиї, підгрудка, температура тіла 39,5-39,9°C.
В обох випадках лабораторні дослідження патологічного матеріалу тварин підтвердили в них захворювання на африканську чуму свиней.
Відтак 15 свиней у господарстві Кропивницького району і ще 416 голів агрофірми в Новоукраїнському, необхідно умертвити безкровним методом та спалити відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС.
Головне управління Держпроджспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу власників свинопоголів’я на необхідність дотримання біобезпеки та «закритого режиму» свиногосподарства. Профілактичні щеплення чи лікування АЧС відсутні. Тож хвороба призводить до 100% смертності та значних економічних збитків для власників тварин. Водночас вірус АЧС не передається людині.
Зараження свиней може відбуватися шляхом безпосереднього контакту (від свині — до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів.
У разі підозри захворювання тварин на АЧС терміново звертайтеся до державних установ ветеринарної медицини та повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел.: (0522) 32 13 61.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: