За результатами проведених відкритих торгів поточний ремонт покрівлі гуртожитку коштуватиме Комунальному вищому навчальному закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв» 586 тисяч гривень, що на 14 тисяч дешевше від очікуваної вартості.
Відповідний договір між коледжем та ТОВ «Лідербудсервіс – ДМС», якого визначили переможцем торгів, підписано 30 жовтня. А вже 7 листопада замовник перерахував фірмі 175,8 тисяч гривень попередньої оплати за надані послуги.
На аукціон, що відбувся 19 жовтня, свої пропозиції подали троє учасників:
- ФОП Петріченко Юрій Вікторович – 398 тисяч гривень;
- ТОВ «Сучасна будівельна компанія – груп» – 398,1 тисяч гривень;
- ТОВ «Лідербудсервіс – ДМС» – 586 тисяч гривень.
Економічно найвигіднішу пропозицію підприємця Петріченка, зареєстрованого у Жовтих Водах Дніпропетровської області, тендерний комітет навчального закладу одразу відхилив. Підстава – відсутність низки документів необхідних для участі у торгах. Зокрема інформацію про особу, що уповноважена представляти інтереси ФОПа на торгах, дані про відсутність заборгованості зі сплати податків та ін.
Дорожчу лише на тисячу гривень пропозицію ТОВ «Сучасна будівельна компанія» також довелось відхилити, адже учасник не надав і половини передбачених тендерною документацією довідок. Навіть більше, завантаживши частину документів, у підсумку відмовився від їхнього використання.
При більш детальному вивченні поданих фірмою документів можна помітити пов’язаність ТОВ «Сучасна будівельна компанія – груп» та ще одного учасника торгів ТОВ «Лідербудсервіс – ДМС». У завантажених до системи ProZorro файлах «Довідка1» та «Довідка аналогічного об’єкта» учасник помилково згадує в тексті назву конкурентна, при тому, що до повного завантаження всіх документів та завершення аукціону учасники торгів не можуть знати з ким змагаються за підряд.
(
Єдиним учасником, який на думку тендерного комітету виконав усі вимоги замовника виявилось ТОВ «Лідербудсервіс – ДМС» з пропозицією значно дорожчою від конкурентів – 586 тисяч гривень. Тим не менш «Олександрійський коледж культури і мистецтв» мав всі підстави для дискваліфікації цієї фірми.
Почати варто з того, що згідно з вимогами тендерної документації переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення в ProZorro повідомлення про намір укласти договір, повинен надати в електронному вигляді через систему закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини 1 та 2 статті 16 Закону. Зокрема, мова йде про довідку від МВС України, яка підтверджує, що службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, не була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку. Таку довідку «Лідербудсервіс – ДМС» й справді надав, однак порушивши строки на декілька днів.
Та все ж це виявилось не найбільшою проблемою, адже за даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців переможець торгів ТОВ «Лідербудсервіс – ДМС» та ТОВ «Сучасна будівельна компанія – груп» мають спільного власника – жителя Кропивницького Дмитра Сімонова. Крім того, фірми ще й прописані за однією юридичною адресою.
Згідно п. 7 ч.1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» таким учасникам замовник торгів мав одразу відмовити в участі у процедурі закупівель. Взявши ж участь у торгах та, враховуючи спільного власника, погодивши спільну стратегію учасники вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.
Вказані порушення вже оскаржені Центром медіарозслідувань «Прозоро» до Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Для ТОВ «Сучасна будівельна компанія – груп», зареєстрованого у квітня 2018 року на Дмитра Сімонова та Ігоря Бакана з села Фонтанки Одеської області, це були перші публічні закупівлі в яких фірма брала участь. Що ж до ТОВ «Лідербудсервіс – ДМС», власником якого одноособово являється вже згаданий Сімонов, то з моменту заснування у 2012 році фірма також не надто активно брала участь в держзакупівлях підписавши за цей час лише 4 підряди.
У разі підтвердження наявності змови фірмам загрожує значний штраф та заборона на участь у відкритих торгах в системі ProZorro протягом трьох років.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: