Текст: Ірина БЕГЕР, Наталя КРИВОШЕЙ. Фото і відео: Наталя КРИВОШЕЙ
Частина Новомиколаївки обласного центру третій тиждень не висихає і смердить через каналізаційні стоки, що течуть від будинку по вулиці Пляжній, 3, аж до магістральної дороги по вулиці Короленка і до лісового масиву. Калюжі стоять і збоку одного з входів на територію лікарні швидкої медичної допомоги. У водоканалі ж скаржаться на брак робочих рук і нехлюйство деяких місцевих жителів, які кидають в каналізацію що попало, як наслідок, забивають каналізаційні колектори. Проте, як розповіли “Без купюр” новомиколаївці, вперше на проблему не реагують тижнями, не зважаючи на звернення в диспетчерську службу “Дніпро-Кіровоград” і пости в соцмережах. Люди навіть побоюються спалаху інфекційних хвороб.
Кропивничанин Олександр Жимінюк написав на своїй фейсбук-сторінці про сморід та антисанітарію в мікрорайоні Новомиколаївки ще в середу.
“На Новомиколаївці, починаючи з Авіамістечка і закінчуючи Лісопарковою, понад тиждень біжить каналізація по дорогах…”, – обурюється він. – “Може, це каток до свят заливають?”.
Наступного дня, коли наш кореспондент приїхав, щоб оцінити й висвітлити ситуацію, нічого не змінилося.
“Стікає аж сюди…”, – показує на вулицю Короленка місцева жителька Олена. – “А тече аж із отого будинку за двісті метрів. Зверталися до комунальних служб, але реакції немає. Діти гуляють на вулиці, кораблики пускають по цій каналізації. Люди ходять по цьому всьому. Я не знаю, мені здається, так можна й заразитися якимись інфекційними хворобами”.
Інша перехожа, Ольга, яка мешкає по вулиці Короленка, не на камеру теж нарікає на бездіяльність комунальних служб.
“Змушені ходити по нечистотах і нести їх у свої домівки. Надворі калюжі смердять, а вдома взуття після них”.
Молода мама Людмила скаржиться, що ніде гуляти з двомісячною донькою.
“Вивезла дитину подихати свіжим повітрям, а тут таке, і це вже не перший тиждень. Думала, може, в Лісопарковій не смердить, але ні, і туди тече”, – розповідає жінка. – “Це все від одного будинку тече відразу з кількох люків. Там спочатку навіть фекалії плавали. Тут поруч дві школи. Не уявляю, як це, коли діти вступають в ці калюжі й потім несуть в класи”.
Людмила нам і показала джерело антисанітарії та жахливого запаху — люки біля будинку по вулиці Пляжній, 3. Запитуємо в інших мам, які гуляють неподалік із дітьми, чи зверталися до комунальників.
“Спочатку були забиті два люки. А зараз чотири, з яких тече і смердить. Антисанітарія. Ходимо під самим будинком. Гуляти з дітьми неможливо. Тече вже тижні два-три точно. Ми зверталися в офіційний телеграм-канал “Безпечне місто”. Бабусі й дідусі телефонували до комунальних служб. Але ось таке…”, – показує рукою на струмки з нечистотами кропивничанка Марина. – “Вчора ми гуляли з дитиною біля Лісопаркової, то тече аж до заправки “ОККО”, тобто і в ліс”.
Кореспондент “Без купюр” поспілкувався з Олександром Атрощенком, головним інженером Кропивницького водопровідно-каналізаційного господарства (водоканал, – ред.) “Дніпро-Кіровоград”, щоб дізнатися, чому підприємство зволікає з усуненням проблеми.
Він стверджує, що після скарг місцевих на нечистоти на вулицях працівники за можливості чистять каналізацію. Хоча катастрофічно не вистачає робочих рук і доводиться з різних підрозділів залучати людей, щоб створити додаткові бригади.
Основною причиною проблем з каналізацією по місту, за словами Олександра Миколайовича, є те, що люди змивають у каналізацію заборонене сміття.
“Скільки ганчірок люди кидають, використовують каналізацію замість сміттєпроводу. Особливо останнім часом. Ми шоковані, скільки ганчірок витягуємо звідти. Вони ж роблять закупорку, а потім стоки виходять нагору”, – бідкається Олександр Атрощенко.
Зараз, поки плюсова температура повітря надворі, використовують каналопромивальні автомобілі. Але якщо буде мінусова, то ганчірки із труб доведеться витягувати дротами. Це складніше і довше.
“На тижні ми заїжджаємо, зробили все, стоки зійшли. Через день-пів дня труби знову забилися. Знову бригада приїжджає”, – так головний інженер пояснює скарги на те, що вже тиждень на вулицях ріки із нечистот.
Тим часом, за словами керівника “Дніпро-Кіровоград” Миколи Романюка, ситуація з водовідведенням, тобто стоками, в обласному центрі загалом поліпшується.
Так він заявив під час брифінгу в Кіровоградській ОВА 20 грудня. Щодня служба водовідведення усуває зо три десятки засмічень.
“На лінії працює каналопромивальний мулосос, який протягом двох місяців перебував у ремонті. До загострення ситуації з водовідведенням, окрім масових засмічень, призвело ще й те, що каналізаційні колектори давно відслужили своє і потребують заміни. Цього року відбувається реконструкція колекторів на вулиці Херсонській, Героїв України та Братиславській”, – пояснив він ситуацію.
Коли ж бригада доїде до вулиці Пляжної, 3, нашому кореспонденту так і не повідомили.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: