На “Хуторі Надія” у рамках Всеукраїнського фестивалю “Вересневі самоцвіти” відбулося театральне свято за участі численних творчих колективів. Звуки оркестру, що зустрічав гостей заходу при вході до музею-садиби, було чути ще здалеку, що неймовірно додавало святкового настрою публіці.
Святковий ярмарок робіт місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, ятки зі смачними стравами, козацький куліш від Олени Бойко за рецептом її покійного чоловіка та громадського активіста Романа Бойка, майстер-класи з ткацтва і гончарства інші цікаві локації не давали сумувати гостям перед відкриттям свята. Було що подивитися, послухати, придбати і скуштувати. Погода цього дня теж порадувала любителів Мельпомени, зігріваючи хоч і скупим, проте ще доволі теплим осіннім сонечком.
Традиційно урочиста частина свята відбувалася на майданчику перед будинком корифеїв. Голова облдержадміністрації Марія Чорна наголосила, що Хутір Надія має неймовірну енергетику, і кожен, хто сюди приїжджає, її відчуває.
«Ніби повертаєшся в минуле, наповнюєшся тією енергетикою, і розумієш, що історію творять люди. Я дякую всім театральним колективам, які долучаються до цього щорічного свята, щоб прославляти тих, хто тут творив. Це свято надихає. У нас амбітні плани, ми не зупиняємося. «Вересневим самоцвітам» варто надати нового статусу, не всеукраїнський, а міжнародний. Треба, щоб всі надихалися цією красою, енергетикою. Нехай засяють «Вересневі самоцвіти»! Зі святом», – сказала Марія Чорна про перспективи свята.
Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга на згадку про сьогоднішнє свято вручив квіти і подарунок продовжувачці роду Тобілевичів, хранительці і незмінному екскурсоводу Хутора Надія, яка ось вже 55 зустрічає його відвідувачів, Валентині Василівні Тобілевич. Жінка, яка 1 жовтня святкуватиме своє 80-річчя, була неймовірно розчулена і збентежена.
Голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський сказав, що цей фестиваль неймовірна і потужна реклама для нашої області і ми маємо ним пишатися.
«Хутір Надія – національна гордість. Всі театральні вузи мають розпочинати свої лекції тут. Дякую вам за таке свято», – наголосив театральний діяч.
У червні на території заповідника-музею «Хутір Надія» актори Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького один день фактично прожили життям Івана Карпенка-Карого та його оточення, відтворивши побут того часу. Без глядачів. Два епізоди з цієї історичної відеореконструкції, яка має назву «Один день із життя Іван Карпенка-Карого», глядачі мали змогу побачити тут же, у внутрішньому дворі садиби, у виконанні тих же акторів. А прем’єру відеоверсії – на Співочому полі музею під відкритим небом.
Продовжилося свято карнавальною ходою народних самодіяльних колективів місцевих аматорських театрів і гуртків. Тут можна було побачити героїв різних вистав і традиційних народних дійств. Глядачі залюбки фотографувалися із рядженими. Крім того, по всій території заповідника-музею одночасно працювало кілька мистецьких локацій. Кожен відвідувач мав можливість знайти заняття до душі або просто милуватися природою і набиратися сили від столітніх дубів, які ще пам’ятають корифеїв.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: