Про це йдеться в судовій ухвалі Ленінського районного суду міста, який призначив розгляд обвинувального акту за звинуваченням екс-прокурорки Кіровоградської обласної прокуратури Світлани Клюкіної у вимаганні хабара та Сергія Льовіна у посередництві.
Розгляд справи за клопотанням підозрюваних перенесли із Солом’янського райсуду Києва до Кропивницького.
Як раніше інформувала Генпрокуратура, слідчі задокументували «факт неодноразового одержання керівником одного із підрозділів прокуратури Кіровоградської області у співучасті з цивільною особою неправомірної вигоди на загальну суму 6500 доларів США за вирішення питання про повернення вилученого в ході досудового розслідування майна, а також вчинення інших процесуальних дій у кримінальному провадженні». 13 січня 2016 року «підозрюваних затримали в порядку ст. 208 КПК України безпосередньо після отриманні чергової частини неправомірної вигоди в сумі 3300 доларів США». Згодом стало відомо, що хабар нібито вимагався із вагітної жительки Києва за звільнення її з-під варти та повернення елітного позашляховика.
В судовій ухвалі йдеться, що підозрюваний у справі (мова про Льовіна – авт.) знятий з реєстрації в Україні у зв’язку з виїздом на постійне місце проживання до Республіки Чорногорія та перебуває на консульському обліку України в Республіці Чорногорія, проте на судовий розгляд він з’явився.
На підготовчому засіданні колегія суддів ухвалила викликати на допит низку свідків, при чому, проти виклику до суду чотирьох із них заперечили підозрювані.
Колегія також доручила органу пробації скласти досудову доповідь на обвинувачених. Документ складатиме Подільський районний сектор Кропивницького МВ з питань пробації Південного Міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Досудова доповідь складається якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п’ять років позбавлення волі. Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов’язаний подати до суду у встановлений ухвалою строк.
Проти того, аби справа слухалася колегією суддів, до якої входять судді Льон, Загреба, Бутельська, виступила Спеціалізована антикорупційна прокуратура у зв’язку з сумнівами у неупередженості. Мовляв, Клюкіна тривалий час працювала в органах прокуратури, має стійкі зв’язки з працівниками правоохоронних органів. Також прокурор САП заявив, що «під час проведених негласних слідчих дій зафіксовано твердження обвинувачених про наявність у них зв’язків у судових органах міста Кіровограда та в області, що надає можливість для позитивного вирішення питань у судових справах на свою користь». Копії відповідних документів надавались суду.
САП також повідомила, що «допитані під час досудового розслідування свідки прямо вказують на участь суддів Ленінського районного суду спільно із прокурором у корупційних оборудках, висловлювання вимог надати йому та прокурору кошти за прийняття рішення, при цьому зазначає, що рішення буде приймати аналогічне із позицією прокуратури». Копії протоколів допиту свідків додали.
Проте колегія відмовила у відводі, вказуючи, що доказів про корупційні правопорушення чи взаємозв’язки суддів із підозрюваними не надано.
Нагадаємо, Світлану Клюкіну було звільнено із прокуратури після пікетів установи активістами. Проте у зв’язку із порушенням при звільненні, вона відновилася на посаді через суд і згодом звільнилася.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: