В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила про просування окремими депутатами законопроекту, який виводить з-під дії закону про медичні гарантії установи Національної медичної академії наук України (НАМНУ) і Державного управління справами.
Мова йде, наприклад, про Клінічну лікарню “Феофанія”, в якій лікуються депутати, посадовці, дипломати та особи, що мають особливі заслуги перед Україною в умовах мирного, надзвичайного та воєнного стану.
“Тобто для цих установ хочуть зберегти окремі рядки в бюджеті, окремий “ресурс” для “своїх”, – написала вона.
За її словами, автори законопроекту — нардеп із Кропивницького Олександр Горбунов, Володимир Шкварилюк (обидва з “Народного фронту”), депутати Костянтин Іщейкін (БПП), Ігор Молоток (“Воля народу”) та Іван Крулько (“Батьківщина”) блискавично відреагували на заяву МОЗу про співпрацю зі створення єдиного медичного простору, а зараз — всіляко продовжують боротися за можливість окремих каст ексклюзивно лікуватися.
“Міністерство охорони здоров’я України категорично не підтримує таке рішення! Наполягаємо, що українці самостійно мають обирати, де лікуватися, а не депутати. Неприпустимо, коли кілька людей, які прагнуть зберегти статус кво та свої нажиті привілеї, вирішують де і хто може отримувати медичні послуги”, – пише Супрун.
В МОЗ наголошують, що в результаті трансформації системи охорони здоров’я в Україні буде створений єдиний медичний простір. Відомчі медичні заклади, в тому числі і клінічна лікарня “Феофанія” та заклади НАМНУ мають бути доступні кожному громадянину, незалежно від статусу, посади чи зв’язків. Ці лікарні мають перейти на роботу за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”.
Пацієнт має вільно обирати медзаклад, у якому хоче лікуватися, а Національна служба охорони здоров’я України оплачувати надані йому послуги. В Україні повинна існувати здорова конкуренція за пацієнта та однакові правила для всіх.
“Автори законопроекту хочуть, щоб Феофанія та інші відомчі заклади жили на окремому фінансуванні — у них вливалися мільйони гривень платників податків, але отримати медичні послуги могли лише “обрані””, – вважає Уляна Супрун.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: