Учора, 9 жовтня, комісія Вищої кваліфкомісії суддів України ухвалила рішення про відповідність займаній посаді Валерія Драного, судді Апеляційного суду Кіровоградської області.
Як повідомляв «Без купюр», кваліфікаційне оцінювання судді було відтерміноване через негативний висновок Громадської ради доброчесності.
Під час учорашнього засідання стало відомо, що ГРД відкликала власний висновок, оскільки суддя надав їм свої пояснення.
Перший висновок базувався в основному на телесюжеті щодо статків судді, зокрема, будинку на Лісопарковій та його недекларування кілька років поспіль.
Суддя натомість доводив, що земельну ділянку на Лісопарковій площею 2200 м. кв., у 2007 році за 44,4 тис. грн придбала його дружина, яка працювала нотаріусом. Потім ділянку поділили на дві – площею 1000 м. кв. та 1 200 м. кв. відповідно, у зв’язку зі зміною цільового призначення. Під час спільного проживання з дружиною суддя збудував будинок площею 403 м. кв., власником якого зазначена дружина, при цьому фінансування будівництва здійснювалося подружжям спільно.
З 2012 року сімейні стосунки не склалися, шлюб 30.05.2013 року розірвали, спільне проживання та ведення господарства припинилося, та суддя проживав окремо у родичів (брата та дядька).
Суддя пояснив, що в деклараціях за 2013 рік зазначав майно, яке належало дружині, з якою він мешкав, а в 2014 та 2015 роках не декларував, оскільки не був власником майна та не проживав там в зв’язку з розлученням. У судовому порядку подружжя навіть поділило майно, яке до винесення рішення арештував суд, а саме ½ частину квартири, земельні ділянки та будинок.
Незабаром суддя мириться з дружиною, у квітні 2015 року у них народжується дитина й майно знову декларується.
У додаткових поясненнях суддя повідомив, що будинок до цього часу недобудований (немає внутрішніх комунікацій, оздоблення, меблів), та використовується для проживання незначною мірою в літній період. При чому, у коментарях журналістам сусіди по квартирі родини говорили, що ті проживають у будинку.
У ВККС пояснення прийняли і повірили та поцікавилися щодо очільництва Драним Апеляційного суду області три терміни поспіль, хоча за законодавством, адмінпосаду можна обіймати не більше двох строків. Суддя пояснював, що через різні законодавчі зміни коригувалися терміни перебування на посаді і мовляв, прямої заборони, чи твердження про попередню посаду не було. На що один з членів комісії заперечив, зазначивши, що понад два строки підряд посаду займати не можна. Також у судді запитували, чи він планує «балотуватися» вчетверте на очільника Апеляційного суду, який нині реорганізований в Кропивницький апеляційний суд.
«Є колектив, є суддівське самоврядування, я думаю, є колеги… Поки я не можу точно відповісти», – говорив Драний.
На питання члена комісії, чим Драного так приваблює очільництво суду, той запевняв, що зовсім нічим і ніякого впливу на решту суддів керівник не має.
«Повірте, зовсім нічого не приваблює. Приваблювати тут зовсім нічого не може, бо за законом, впливу у голови на суддів нема і бути не може. Окрім того, як представляти суд як інституцію і представляти збори суддів, посада нічого не передбачає. Не думаю, що є якісь впливи», – зазначив суддя.
Драний також підкреслював, що наразі Кропивницький апеляційний суд є новоствореною установою.
Нагадаємо, як писав «Без купюр», у Кропивницькому апеляційному суді досі не обрано голову суду, працює лише виконуючий обов’язки. Думку про те, що так зване реформування судів дасть лише перейменування назв та можливість займати посаду очільника суду по три і більше строків поспіль, висловлював суддя окружного адмінсуду Роман Брегей. Наразі більшість суддів переведені на свої ж посади до обласного Апеляційного суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: