Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Сергія Каракашьяна частково задовольнив заяву нардепа від «Радикальної партії Ляшка» Ігора Мосійчука про відсторонення Уляни Супрун з посади першого заступника Міністра охорони здоров’я України.
Рішення про її відсторонення ухвалене до розгляду позову Мосійчука по суті. Радикал через суд хоче звільнити Супрун з посади.
Як ідеться на сайті суду, рішення мотивоване тим, що Супрун була призначена виконуючою обов’язки міністра тимчасово, а працює вже тривалий час.
Також суд врахував доводи Мосійчука, що у 2015 році Супрун Уляна Надія отримала громадянство України і, водночас, досі перебуває у іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України «Про громадянство України» в Україні існує єдине громадянство. Якими були докази на підтвердження цього твердження, не відомо.
Оскільки повноважень позбавляють чи не одного з останніх реформаторів, що лишились в Уряді, подія викликала значний резонанс у суспільстві. Антикорупційна організація «Центр протидії корупції» оприлюднила у статті на «Українській правді» перелік інших резонансних справ, у яких цим судом виносились спірні рішення.
Серед них – поновлення на посаді очільника Держфіскальної служби Романа Насірова, дозвіл СБУ та Військовій прокуратурі не публікувати декларації посадовців, визнання схеми «Роттердам+» такою, що не зачіпає інтересів споживачів та інші.
«Без купюр» також писав про рішення, ухвалені цим суддею. Мова йде про рейдерське захоплення «Агрофірми Маріампольської» з села Луганка Петрівського району. Коли підприємство було шахрайським чином перереєстроване, справжні власники звернулися зі скаргою до Антирейдерської комісії Мін’юсту. В юстиції ж розгляд їхньої скарги тривалий час відтерміновували. Буцімто – очікували пояснення від держреєстраторки, яка й «допомогла» рейдерам, тобто переоформила підприємство на іншу юрособу. У той же час ТOВ «Вермoнт Альянс», щo має 100 гривень статутнoгo фoнду й прoписане у Києві в місці масoвoї реєстрації пoдалo дo суду пoзoв прo невизнання дій держреєстратoра, яка й зрoбила це підприємствo співвласникoм «Маріампoльськoї». Технічний пoзoв «самих на себе» є підставoю для Мін’юсту зупинити рoзгляд скарги справжніх власників підприємства.
Фермери тоді припускали, щo звoлікання з рoзглядoм їхньoї скарги, пoв’язане з кoрупцією. Адже призначення скарги дo рoзгляду тривалий час відтермінoвувалoся. 8 травня, кoли представникам агрoпідприємства таки пoвідoмили прo призначення їхньої справи на 11 травня, у Києві суд того ж дня відкрив прoвадження за пoзoвoм рейдерів «самих на себе».
Рішення прo відкриття прoвадження ухвалив суддя Oкружнoгo адміністративнoгo суду міста Києва Сергій Каракашьян. При чoму, аналoгічний пoзoв цьoгo підприємства відхилив Кірoвoградський oкружний адмінсуд.
Рішення про заборону Супрун виконувати обов’язки очільниці МОЗ викликало чимало негативних коментарів на адресу Ляшка, Мосійчука та решти радикалів. Під дописом Мосійчука у Фейсбуці користувачі залишили шквал критики. Сам нардеп натомість стверджує, що отримав багато дзвінків із підтримкою. Невдоволених назвав сатаністами, грантоїдами і прихильниками «гей-парадів».
Натомість в мережі стартувала кампанія публічної підтримки Уляни Супрун. Користувачі постять дописи зі словами вдячності й підтримки та хештегом #ПідтримуюСупрун, а також оновлюють світлини з рамкою на підтримку посадовиці.
https://www.facebook.com/yaroslava.gres/posts/10217803552977664
На сторінці у Фейсбуці Уляни Супрун пояснюється, які наслідки несе вказане рішення суду. Зокрема, без підпису в.о. міністра не можливе розвезення в регіони життєво необхідних препаратів за 33 програмами державних закупівель. Це вакцини проти кору, ліки для онкохворих дітей і дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії.
Відголосок відсторонення посадовиці дійшов і Кропивницького. У ЗМІ вкотре «засвітили» інформацію про ймовірного наступника Уляни Супрун. У профільному комітеті Верховної Ради на посаді очільника МОЗу хочуть бачити нардепа з Кропивницького, члена цього комітету, екс-головлікаря обласного онкодиспансера Костянтина Яриніча.
Навесні минулого року «Без купюр» писав про такі мрії керівництва Комітету. Сам нардеп тоді у коментарі нашому виданню сказав, що у високих кабінетах Адміністрації Президента і Кабміну з ним це питання не обговорювали. Водночас він висловив зауваження до громадянства Супрун.
«Якщо ми робимо такі серйозні реформи в країні, то їх може робити згідно з законодавством і згідно з моїм розумінням, тільки українець із українським паспортом і відповідальністю», – відзначав тоді нардеп.
Натомість Президент, Прем’єр-міністр та члени Уряди вже публічно засвідчили підтримку Супрун.
«Члени Кабінету Міністрів України підтримують в.о. міністра охорони здоров’я доктора Уляна Супрун. Кабмін занепокоєний безпрецедентним тиском та спробами зупинити трансформацію системи охорони здоров’я. Урядовці підтримують курс МОЗ України на зміни та війну корумпованим схемам, що веде Уляна Супрун і міністерство», – йдеться у повідомленні Урядового порталу.
Про те, що судовий процес може бути частиною передбиворчих технологій висловився нардеп, екс-журналіст Сергій Лещенко. На його думку, ситуацію з Супрун використає у власних цілях президентський штаб, аби провести «операцію» з порятунку посадовиці, на підтримку якої стало пів-українського Фейсбуку.
https://www.facebook.com/leshchenko.ukraine/posts/2457512434319410
Раніше повідомлялося, що екс-Генпрокурор Віктор Шокін демонстрував у Верховній Раді відео, на якому зафіксований Мосійчук, котрий розповідає комусь розцінки, що існують в парламенті. Втім, результатів у слідстві за цією справою досі немає.
Також варто додати, що Супрун заявила до НАБУ про спробу її підкупу помічником Олега Ляшка та голова радикалів Києво-Святошинського району.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: