Замість цілодобового – домашній арешт із 22 вечора до 6 ранку. Апеляційний суд змінив запобіжний захід підозрюваному у розпалюванні релігійної ворожнечі та ненависті секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ Московського патріархату Роману Кондратюку.
Про це повідомляє “Суспільне”.
Захисник просив суд скасувати ухвалу Ленінського суду щодо запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Прокурор Сергій Ожог наполягав на цілодобовому домашньому арешті.
“У справі наявні реальні ознаки суспільного інтересу, які, попри презумпцію невинуватості, переважають принцип поваги до особистої свободи підозрюваного. При цьому прошу суд оцінити суворість можливого покарання Кондратюку і визнати за реальну небезпеку можливості його ухилення від правосуддя у разі застосування більш м’якого запобіжного заходу, ніж цілодобовий домашній арешт”.
Однак колегія суддів задовольнила скаргу захисника.
“Обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Покласти наступні обов’язки: забороняти залишати постійне місце проживання з 22.00 до 06.00 наступного дня. У разі необхідності, з дозволу слідчого прокурора, відвідувати медичні установи для проходження лікування та обстежень, прибувати за кожною вимогою прокурора до слідчого прокурора або суду, не відлучатись за межі Кіровоградської області без дозволу слідчого прокурора або суду”, – зачитала вирок суддя Віринея Кабанова.
Тож, як зазначив адвокат, священник може повернутися до служінь.
Досудове розслідування у цій справі триватиме до 28 лютого. Після цього прокуратура скерує в суд обвинувальний акт.
Нагадаємо, суд продовжив запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ МП Іоасафу, який отримав аналогічну підозру за поширення проросійської літератури.
Як повідомляє “Без купюр”, торік у соціальних мережах поширювали від імені Романа Кондратюка заклик канонізувати херсонського колаборанта Стремоусова, однак пресслужба єпархії заявила, що пост розповсюджували з фейкової сторінки.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: