Світловодський міськрайонний суд повернув прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ГПУ обвинувальний акт у кримінальному провадженні за звинуваченням вже екс-прокурора прокуратури Кіровоградської області Олексія Варакіна у спробі підкупу службової особи. Нині він звільнений.
Як писав «Без купюр», Варакіна звинувачують у спробі передачі хабара у розмірі тисячі доларів США військовому прокурору Кіровоградського гарнізону за неподання апеляційної скарги на рішення господарського суду Кіровоградської області по земельному питанню.
Мова йде про землю Міноборони під Ремонтним заводом, що знаходиться по вулиці Добровольського, 2. У 2010 році міська рада вивела понад 5 тисяч метрів квадратних землі з користування Міноборони. У вересні того ж року між міськрадою і фізичною особою-підприємцем Миколою Васильовичем Леоновим було укладено договір оренди на 25 років під виробничу базу. В Господарському суді військова прокуратура оскаржила прийняте міською радою рішення. А от справу про розірвання договору з підприємцем програла. Саме за неподання апеляційної скарги на це рішення суду, за версією слідства, Варакін і пропонував хабар.
Нині справа передана на розгляд у Світловодськ, адже у Ленінському районному суді міста судді заявили про самовідвід, у зв’язку з наявністю особистих зв’язків із обвинуваченим. І хоч САП клопотала передати справу в суд іншої області, оскільки у обвинуваченого є стійкі зв’язки у правоохоронних структурах, а дружина працює суддею в Кіровському райсуді, кропивницька Феміда спрямувала справу у Світловодський міськрайонний суд.
Проте й там справу досі не почали слухати по суті. Спершу світловодські судді Гармаш і Гонтаренко відмовили прокурору САП у продовженні строку дії запобіжного заходу для обвинуваченого Варакіна. А ухвалою від 26 жовтня Світловодський міськрайонний суд повернув САП обвинувальний акт для усунення недоліків.
Як ідеться в ухвалі, судді заявили, що в обвинувальному акті не вірно зазначена правова кваліфікація, адже у матеріалах досудового розслідування відсутні дані про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформації за фактом пропозиції надання хабара, що було в червні, а лише про факт передання хабара, що зафіксовано у січні.
Зокрема, в обвинувальному акті йдеться, що «орієнтовно у червні 2016 року обвинувачений зателефонував військовому прокурору, з яким він раніше не був знайомий, представився та домовився про зустріч. Цього ж дня вони зустрілись на вулиці біля будівлі апеляційного суду Кіровоградської області (знаходиться біля обласної прокуратури, де раніше працював обвинувачений – авт.). Під час зустрічі обвинувачений показав копію позовної заяви військової прокуратури Кіровоградського гарнізону до ФОП Леонов разом із графічними документами, що стосувались земельної ділянки, щодо якої відбувався судовий розгляд. При цьому обвинувачений зазначив, що він діє в інтересах Леонова та запропонував вирішення вказаного питання «по землі» за грошову винагороду».
Натомість прокурор САП наполягав, що відомості за фактом оголошення пропозиції підкупу внесені до ЄРДР, проте не надав відповідного витягу.
У зв’язку із цим суд вирішив, що йдеться про некоректність обвинувачення та неправильність зазначеної правової кваліфікації з посиланням на статтю закону про кримінальну відповідальність.
Захист Варакіна не заперечував проти призначення розгляду справи за звинуваченням, а на вищезгаданих невідповідностях мав бажання наголосити під час розгляду справи по суті.
Наразі САП подала апеляційну скаргу на рішення Світловодського міськрайонного суду. Справа призначена на 10.00 30 січня 2018 року.
Нагадаємо, Варакіну інкримінують вчинення злочину за ч. 3 ст. 369 КК України (діяння, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: