На початку червня Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання адвокатів Андрія Балоня та іншого фігуранта справи про вимагання хабара Сергія Шевченка і зменшив розмір внесених за них обох застав.
Адвокат Балоня зазначав, що розмір застави непомірно високий і що один із заставодавців вимагає його повернути частину внесеної суми. Також він заявив, що представники Федерації легкої атлетики Херсонської області висловили бажання взяти обвинуваченого на поруки. Захисник вважає, що застосований раніше запобіжний захід потрібно змінити на м’якший – у вигляді особистого зобов’язання, або ж у вигляді застави у меншому розмірі.
Захисники Шевченка додатково наголошували на відсутності ризику переховування, посилаючись на нещодавнє народження у нього дитини. А троє херсонців, один із яких є першим віце-президентом ГО «Федерація легкої атлетики Херсонської області», інший директором Дитячої юнацької спортивної школи для інвалідів Херсонської обласної державної адміністрації, а також студент 4-го курсу Херсонського державного університету, повідомили, що хочуть взяти його на поруки. У зв’язку з цим, захисник просив застосований раніше запобіжний захід у вигляді застави змінити на особисте зобов’язання.
Суд ухвалив запобіжний захід Балоню у виді застави у розмірі 10 135 000 грн змінити на 9 000 000 грн. Мільйон 135 тисяч гривень повернути заставодавцям пропорційно до внесеної ними частини застави.
Запобіжний захід Шевченку у виді застави у розмірі 5 067 500 грн зменшити до 4 500 000 грн. 567 500 грн повернути заставодавцю.
Передісторія
Розслідування встановило, що посадовці запропонували керівнику Головного управління Держпродспоживслужби в області Ігорю Бойчуку заплатити 1,8 мільйона гривень за те, що не перешкоджатимуть його роботі на посаді.
Голову ОДА та його спільника Сергія Шевченка затримали в рамках операції НАБУ з ГУ БКОЗ та УСБУ за процесуального керівництва прокурорів САП одразу після отримання ними другої частини обумовлених коштів, а саме 250 тис. гривень.
Попередньо зафіксовано факт отримання ними першої частини грошей – 100 тисяч гривень.
Їхні дії кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.
Після затримання Андрій Балонь вийшов із СІЗО під заставу в 10 мільйонів гривень, а Сергій Шевченко – 5 мільйонів гривень. Адвокат Балоня намагався через суд забрати розслідування справи в НАБУ.
Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: