Створення меморіально-історичного комплексу на території Урочища «Чорний Ворон» поблизу Розумівки Кіровоградської області приурочать до 100-річчя української революції 1917-1921 років.
Про це йшлося сьогодні, 21 травня, під час презентації проєкту, повідомляє пресслужба ОДА.
«Це непересічна подія для Кіровоградщини та України. Ми з командою тривалий час працювали над формуванням концепції зі створення історико-меморіального заповідника Урочища «Чорний Ворон», який заслуговує на те, щоб стати національним надбанням. Основна мета – відзначення 100-річчя легендарного бою героїв Холодного Яру – отамана Чорного Ворона та його побратимів. Молодь має виховуватись у дусі українства та знати своє коріння», – зазначив Андрій Балонь.
Як розповіла заступниця голови ОДА Тетяна Волинець, розробка меморіального комплексу має не лише історичне значення. Урочище «Чорний Ворон» розглядають і як потужну туристичну атракцію. Зокрема, краєзнавчий маршрут «Холодноярські стежки Поінгулля» сприятиме розвитку міжрегіонального туризму.
Ключові напрями реалізації проєкту включають історичну, культурну, туристичну та інфраструктурну складові. Йдеться не лише про розробку меморіального комплексу «Чорний ворон». У планах – створення туристичної платформи, будівництво дороги та лінії електропередач.
«Промоція бренду «Чорний ворон» має масштабне значення. Вона включає в себе не лише облаштування локацій, де під час революції проходив бій отамана Чорного Ворона, а й переформатування села Розумівка Олександрівського району, поблизу якого розташовується урочище», – пояснив очільник Кіровоградщини.
Зі слів голови ОДА, в розвитку історико-меморіального комплексу важливу роль відіграє інфраструктура і комфортні умови для туристів. У центрі Розумівки проведуть благоустрій. Там з’явиться оглядовий майданчик, а локальний музей історії оновиться. Паралельно буде проходити робота з розвитку сільського зеленого туризму.
Завершення робіт зі створення меморіального комплексу Урочища «Чорний ворон» планується цьогоріч. Основна ідея проєкту – національно-патріотичне виховання української молоді.
Загальна площа комплексу займатиме 3,18 га. Серед джерел фінансування – обласний, районний і сільський бюджети.
Як відомо, в лісі під Розумівкою, на місці свого останнього бою з будьонівцями, похований Микола Скляр (псевдонім Чорний Ворон) — військовий діяч часів УНР, повстанський отаман Холодноярської республіки (1919—1920), командир кавалерійського полку, другий помічник командувача Кримського корпусу Повстанської армії Нестора Махна, командир ударно-розвідувального загону Степової дивізії Костя Блакитного (серпень-жовтень 1920).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: