Понад 800 студентів І-ІІІ курсів Міжнародного медичного факультету Донецького медуніверситету, що базується в Кропивницькому, відрахували.
Наказ за підписом першого проректора Ігора Хрипаченка від 7 лютого оприлюднено на сайті вишу.
Як ідеться в тексті наказу, 160 студентів І-го курсу відраховують через заборгованість за оплату навчання та проблеми з фірмою-рекрутером.
«У зв’язку з відхиленням ТОВ «Українські освітні послуги» від укладання договорів на навчання іноземних студентів, які були зараховані на навчання на перший курс у 2018/2019 навчальних роках та утворення заборгованості, ухвалено наказ про відрахування», – йдеться в поясненні.
Студентів ІІ (зимовий набір на І курс 2017/2018 н.р. та студенти 2017/2018 н.р.) і ІІІ курсів відрахували з формулюванням «у зв’язку з несвоєчасним або не в повному обсязі сплатою відповідно до укладених договорів, утворенням заборгованості по оплаті за навчання…».
На в.о. декана Ірину Торбенко покладено обов’язок до 14 лютого забезпечити зняття з реєстрації місця проживання іноземних громадян. У термін до 15 лютого звернутися до управління Міграційної служби з клопотанням про скасування посвідок на тимчасове проживання в Україні.
Як пояснили «Без купюр» в управлінні Міграційної служби, згідно з міграційним законодавством, у разі звернення про зняття особи з місця проживання, їй надається 7 днів для виїзду за межі країни. У випадку протермінування, особі загрожує штраф від 1700 грн до 5100 грн., а також, за рішенням суду, депортація.
Як учора повідомлялося, студенти-іноземці пікетували виш через вимогу сплатити кошти за навчання. Вони наполягали, що перерахували оплату фірмі-рекрутеру й не розуміють, чому мають платити повторно. Водночас в університеті вчора прокоментували, що вимагають укладення договорів про навчання, аби в індивідуальному порядку з’ясовувати, кому й скільки треба доплатити, оскільки не вся частина суми за навчання надійшла на рахунки вишу.
Одночасно з пікетом іноземців учора СБУ повідомила про оголошення ректору вишу підозри у вимаганні хабара з фірми-рукрутера, а представнику підприємства – у пропозиції неправомірної вигоди. Мовляв, йшлося про дорогі авто.
На сторінці Донецького медвишу у Фейсбуці з’явилося повідомлення, що розслідування СБУ-шників це така собі «відповідь» рекрутера на спробу керівництва університету припинення схеми з незаконної міграції та виявлення «чорної» бухгалтерії у виші в Кропивницькому.
Разом з тим, «Без купюр» уже розповідав про раніше злагоджену роботу вишу з компанією-рекрутером. Екс-засновниця підприємства була призначена помічницею ректора, і, як стверджують наші джерела, її цивільний чоловік, якого студенти називали «Доктор Алі», займався від імені рекрутера влаштуванням іноземців на навчання. Водночас нині в університеті при посаді залишається частина менеджменту, який працював у виші раніше й не міг не знати про такі тристоронні стосунки між університетом, посередником та студентами.
Читайте також: Як виглядає типовий договір між Донецьким медуніверситетом і рекрутером
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: