Студенти-іноземці міжнародного медичного факультету Донецького національного університету сьогодні зустрілися з в.о. ректора Олександром Герасименком.
Зустріч відбулася після скандалу у виші. Як з’ясувалося, фірма-контрактер ТОВ «Українські освітні послуги» не перерахувала сплачені студентами кошти університету й іноземців ледве не відрахували.
Сьогодні студенти озвучували претензії на те, що змушені платити вишу через посередника шляхом укладання тристоронніх договорів.
Олександр Герасименко послав студентів вчитися й застеріг від образ вчителів. У разі подання викладачем доповідної записки про образу студентом, його буде відраховано. Також посадовець наголосив, що до третього курсу студенти вже мають опанувати російську, а вони й досі спілкуються через перекладача. Він відзначив, що фірма-контрактер до 15 березня має сплатити борги. Проте, якщо студентів не влаштовують тристоронні договори, вони мають вирішувати це у судовому порядку.
Один зі студентів зачитав Герасименку допис-оголошення у Фейсбуці, який зробила в.о. декана Міжнародного факультету Катерина Цуркан. Студентам знову поставили вимогу до 25 лютого сплатити за навчання (2018-2019 н.р.) ТОВ «Українські освітні послуги». У разі неоплати, знову загроза відрахування.
Присутня на зустрічі Катерина Цуркан відзначила, що мала на увазі звірку квитанцій про сплату, які є у студента й контрактера. Мовляв, треба наводити порядок у фінансовій документації і вирішувати конфлікт.
Натомість студенти і присутній на зустрічі нардеп Костянтин Яриніч наголошували, що в дописі йдеться саме про оплату, а не формальну звірку.
За результатом зустрічі багато студентів залишились невдоволеними, оскільки не отримали відповіді на усі свої питання. Студент-стоматолог з Узбекистану у коментарі «Без купюр» відзначив, що платив за навчання 3300 доларів, а деякі інші студенти – 3500 доларів, хоча офіційно вартість навчання становить 2100 доларів.
«Ректор нас не чує і штовхає у руки корупціонерів. Це в ректорату проблема, а не в нас. Але нас обманули й знову штовхають в компанію. А ми хочемо платити безпосередньо університету. Цей університет просто належить Алі (представник фірми). Нам не показали контракт і лише дали квитанцію», – відзначив студент.
Окрім цього студент платив 200 доларів за гуртожиток, хоча справжня вартість – 900 гривень, а також ще 100 доларів страховки.
«У 137 кабінеті сплатили Олені Олександрівні, вона була на касі, працювала на Алі. Якщо не було оплати, нас не пускали на заняття і говорили, що відрахують», – сказав студент.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: