Сьогодні, 270-й – ювілейний день народження міста проходить з поправкою на війну – стримано, патріотично, символічно, щемливо і з великим вибором пропозицій, на що обміняти свій донат для ЗСУ.
До свята центр Кропивницького позбувся дошки пошани, що нагадувала про радянську епоху умовних передовиків, і вітав містян новим муралом із елементами брендбука міста. Оновив цей куточок на прохання міської влади художник-мураліст Олександр Брітцев, вже відомий містянам своїми стінописами “Україна” та “Корифей Марко”.
Одним із перших заходів до Дня міста стало висадження 270 дерев по вулиці Академіка Тамма на честь полеглих на війні земляків та за участі їхніх рідних. Хочеться сподіватися, що з поваги до військових комунальники подбають про належний догляд за саджанцями, щоб через роки вони стали окрасою цієї вулиці, а не прикладом разової акції.
А вже з 10 години вулиця Театральна стала символом залученості волонтерів і бізнесу до створення патріотичної святкової атмосфери для містян. Починаючи з таких дрібниць, як лимонад у стаканчику із наклейкою “270” від Ne Speshi Bar і закінчуючи встановленням рекорду України за кількістю приготованої шеф-кухарем Віталієм Колошицем і піцерією 1708 піци за донат для ЗСУ. Як розповів ведучий Євген Жердій, піч, біля якої порався Віталій, об’їхала майже всю лінію фронту і не раз частувала своєю випічкою наших героїв.
Скуштувати ж традиційний для Дня міста смаколик цьогоріч можна було на Театральній площі за донат. Це дозволило уникнути змагань серед містян на звання найспритнішого й наповнило традицію святкового частування іншим змістом. Готували торт із символічною вагою в 270 кілограмів кондитери кафетерію “Імаджинаріум”.
Вони відновили забутий рецепт популярного багато років тому в нашому місті десерту, осучаснили та назвали “Легендою міста”. Щоб скуштувати його, потрібно було також задонатити символічну суму – 270 грн. За кошти ласунів куплять тепловізор для військових.
Поруч із театром, в якому проходили святкові урочистості, зупиняв перехожих розмаїттям сувенірів і смаколиків ярмарок крафтової продукції. І тут волонтери збирали кошти на військо, а бізнес створював святковий настрій. Зокрема, мережа магазинів “Файно” розважала дітлахів.
Все це на вулиці Театральній відбувалося під акомпанемент творчих волонтерів, які від початку повномасштабного вторгнення зібрали своїми виступами на потреби війська 4,5 мільйона гривень.
З 16 години у Парку Перемоги з нагоди свята діяло спортивне містечко, а о 18-й розпочався благодійний концерт міського духового оркестру.
“270 років в історичному вимірі – юний вік. Але стільки за цими роками імен, звершень, через які знають про місто роботящих, творчих, талановитих людей”, – зазначив у своєму вітальному зверненні з нагоди Дня міста голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.
І дійсно, порівняно з містами з понад тисячолітньою історією, такими як Київ, Полтава, Ужгород, Житомир та інші, наше місто – ще дуже юне. Але зі своїми традиціями й унікальним літописом, який сьогодні продовжуємо творити і писати ми з вами.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: