Пневматичний пістолет – це зброя, яка здійснює постріли за допомогою стисненого газу або повітря. Він не належить до категорії бойової зброї, переважно його купують для тренувань, тому, щоб його отримати, не потрібно ніяких спеціальних дозволів тощо. Але навіть постріли з нього можуть принести масу вражаючих емоцій. Водночас хоча це не повноцінна вогнепальна зброя, для правильної стрільби з пістолета про них теж дещо потрібно знати. Представники Darwin Club розкажуть докладніше.
Основні типи пневматичної зброї
Сьогоднішні виробники готові запропонувати покупцям великий вибір пневматичних пістолетів з різним калібром, ступенем потужності тощо. Однак ключовим параметром є модифікація. Вона істотно впливає на постріли. Серед найпопулярніших:
- Газобалонна. Комплектується змінним балончиком зі зрідженим газом. Плюс моделі в хорошій прицільній дальності. З недоліків можна виділити зниження потужності в міру спустошення балончика.
- Мультикомпресійна. Має спеціалізований резервуар, в якому накопичується стиснене повітря. Резервуар цей наповнюється за допомогою помпи. Під час пострілу патрон виштовхується повітряним потоком, що проходить через клапан. Така модель не користується особливою популярністю, адже має обмежені параметри продуктивності та потужності.
- Пружинно-поршнева. Класична модель, яка виштовхує патрон за допомогою спеціальної пружини. Її якість важлива, адже вона відбивається на швидкості та дальності вильоту кулі.
Дальність польоту кулі
Стрільба з пневматичного пістолета – те, що потрібно для тренування або звичайної розваги. Завдяки особливостям конструкції, ця зброя демонструє хорошу точність пострілу, а також потужність. Хоча варто зазначити, що дистанція для комфортної стрільби з пневматичного пістолета менша, порівняно з гвинтівками того ж типу.
Найчастіше звертають увагу на такі моделі пневматики:
- МР-672. Пневмобалонна конфігурація забезпечує достатню дальність і хорошу потужність. Куля може вилетіти на відстань до 14 м.
- MP-46M. Варіант, популярний серед європейських стрільців. Дальність пострілу обмежується 15 м.
- CZ-75. Чеська модель, що перебуває, зокрема, на озброєнні деяких спецслужб. Дальність пострілу становить до 50 м.
Переваги пневматичних пістолетів
Стрільба з пневматики – найкращий варіант для того, хто тільки вчиться як треба правильно стріляти. Крім того, що придбати такий пістолет можна без зайвого клопоту, моделі коштують недорого і не завдають такої серйозної шкоди, як вогнепальна зброя, адже її потужність значно вища. З урахуванням усього перерахованого, пневматичні пістолети можна також без проблем перевозити.
Щоб почати стріляти з власної пневматичної зброї, потрібно просто її купити. Без необхідності звертатися до правоохоронних органів за ліцензією чи іншими документами. Єдине обмеження – покупець має бути повнолітнім.
Таким чином, це прекрасний варіант для освоєння і поліпшення навичок поводження зі зброєю.
Вибір пневматичних пістолетів для спорту і самооборони
Зазвичай пневматику вибирають для цих двох потреб – участь у спортивних змаганнях або самозахист.
При виборі відповідної моделі слід звернути увагу на такі деталі:
- Вага має бути невеликою, а руків’я зручним для надійного захоплення.
- Бажано вибирати моделі з дерев’яними накладками на руків’ї, замість пластмасових, або замінити їх пізніше. Дерево (не лаковане) вбиратиме вологу, якщо почнуть пітніти руки. Це не створить незручностей при веденні вогню.
- Для самозахисту варто звернути увагу на газобалонну модель – можна робити десятки пострілів поспіль, швидко замінити балончик із газом і продовжувати постріли.
Хоча рівень травматичності від такого пістолета істотно нижчий, ніж від вогнепального, але стрільба з пневматичної зброї вимагає дотримуватися тих же самих правил безпеки, щоб не заподіяти нікому шкоди.
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: