Адвокати ексголови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня звернулися до Печерського районного суду з вимогою змінити підслідність у справі про 1,8 млн грн хабара та забрати її у Національного антикорупційного бюро.
Про це повідомляє Центр протидії корупції. Голова антикорупційної організації Віталій Шабунін вважає, що в такий спосіб намагаються спустити цю справу “на гальмах”.
Як відомо, минулого року НАБУ та САП затримали тоді ще очільника Кіровоградської області Андрія Балоня та його поплічника за підозрою в одержанні хабара в 1,8 мільйона гривень. Чиновник зі спільником попалися “на гарячому” під час отримання частини цієї суми. За інформацією ЦПК, Андрій Балонь є товаришем заступника керівника Офісу президента, нашого земляка з Новоукраїнки Олега Татарова.
“Це ніщо інше як спроба відмазати колишнього губернатора від відповідальності. Питанням залишається: Татаров робить це за власної ініціативи, чи за вказівкою Зеленського. Якщо навіть після цього президент не звільнить Татарова — значить той діє саме за його розпорядженням. Як інакше пояснити те, що саме депутати Зеленського погоджують законопроєкт який легалізує цю схему?”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Сьогодні скаргу захисту Балоня розглядає суддя Печерського суду міста Києва Тетяна Ільєва. Раніше, ця ж суддя вже незаконно зобов’язувала Генпрокурорку Ірину Венедіктову забрати у НАБУ справу щодо рекордного хабара керівництву НАБУ/САП у 5 мільйонів доларів США за закриття провадження проти ексміністра екології Миколи Злочевського. За законом, Печерський суд не має права розглядати подібні скарги у справах НАБУ/САП, оскільки це виключна підсудність Вищого антикорупційного суду.
Раніше за подібною схемою в НАБУ вже намагалися забрати справи щодо голови ОАСК Павла Вовка, справу ТЕЦ братів Дубневичів, справу заступника голови Офісу Президента Олега Татарова. Останньому вдалося цю схему реалізувати за сприяння генпрокурорки Венедіктової та фактично забрати справу у НАБУ.
Також за інформацією ЦПК, депутати з монобільшості з правоохоронного комітету рекомендували Верховній Раді легалізувати схему злиття справ НАБУ через Печерський суд. Там погодили та рекомендували прийняти у першому читанні законопроєкт народного депутата від ОПЗЖ № 4681, який фактично дозволяє оскаржувати в Печерському суді дії, рішення або бездіяльність Генерального прокурора або прокурорів САП у справах НАБУ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: