Минулого тижня пресслужба СБУ повідомила про викриття представниці рекламного підприємства. Жінка підозрюється у підкупі посадовця однієї з сільських ОТГ області.
«Без купюр» з’ясував, що СБУ й прокуратура під час затримання вийшли так звану «торпеду» управління захисту економіки поліції області (далі – УЗЕ), тобто професійного хабародавця, який співпрацює з правоохоронними органами. Жінка до того ж не затримана. За версіями, що нам довелося почути – вона або покинула приміщення до приходу правоохоронців, або ж її «попросили відпустити».
Так, за версією СБУ й прокуратури, представниця підприємства пропонувала 45 тис. грн заступнику сільського голови з господарських питань та охорони праці Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району. За ці кошти чиновники мали посприяти оформленню землі під розміщення 5 рекламних білбордів.
Посадовець натомість звернувся до правоохоронців, які надалі провели спецоперацію й влаштували відеозапис моменту передачі 600 доларів хабаря.
Як ідеться в ухвалі Кіровського райсуду від 19 вересня про арешт речових доказів, підозрювана представляла ТОВ ВКФ «Енергобудпроект». «Без купюр» вже неодноразово писав про цю фірму у контексті справ про хабарництво.
Так, за даними з аналітичної системи Youcontrol, засновником ТОВ-ки вказаний Олексій Володимирович Погода. Водночас він володіє ТОВ ВКФ «Місячне Сяйво». Це підприємство фігурувало у справі депутата Фортечної райради Олександра Рацула. Як ми повідомляли, Рацул уклав угоду про визнання винуватості, визнавши, що погодився отримати хабар у представника фірми за сприяння у розміщенні бордів на території Кропивницького.
Крім цього, Погода є потерпілим у справі депутата міськради Юрія Деркаченка, якому слідство інкримінує хабарництво за вирішення «земельного питання».
Його прізвище також називали на пресконференції депутати фракції «Опоблоку» у міськраді Кропивницького (нині «Опоплатформа-За життя»). Вони стверджували, що Погода є заявником про хабарництво чиновників у Світловодському районі. Щоправда, варто додати, що зустріч зі ЗМІ тоді ще опоблоківці зібрали після затримання УЗЕ-шниками за підозрою у хабарництві чоловіка однієї з депутаток цієї політсили. Депутати наполягають на його невинуватості, але з посади він таки звільнений.
За інформацією з іншої судової ухвали, прокуратура Кіровоградської області клопотала про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваної хабародавиці та про застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Втім, суддя Кіровського райсуду Євген Завгородній чомусь відмовив у задоволенні клопотання про привід жінки. При чому, засекретив таке своє рішення. А оскільки привід не призначено, суд не зміг обрати їй запобіжний захід.
Ми звернулися до пресслужб прокуратури й СБУ, аби з’ясувати то де ж зараз «викрита комерсантка». Втім, в обох відомствах прокоментувати ситуацію наразі не змогли.
У коментарі нашому виданню Великосеверинівський сільський голова Сергій Левченко сказав, що після приїзду до сільради у день спецоперації СБУ, згодом прибули працівники УЗЕ.
«Мені було не зрозуміло чому дві структури, які нібито працюють в одному руслі, поводили себе ніби вони по різні боки барикад. У чому це проявилося? Ну, приїхала спочатку одна структура, потім інша. У них була якась внутрішня суперечка, одні не допускали інших», – зазначив Левченко.
На питання, чи проводили службову перевірку за цим фактом і чи раніше не було нарікань про імовірність оформлення дозволів під рекламу, посадовець зазначив, що діють згідно з законодавством.
Відзначимо, що практика застосування так званих «торпед» у діяльності правоохоронних органів доволі поширена, хоча й законом заборонена. У переважній більшості справи, де присутній елемент «підстави» з політичних чи інших мотивів, «розсипаються» у судах. Подекуди ж «торпеди» підсилають до посадовців, щодо корупційних діянь яких уже надходили звернення до правоохоронців. Тобто, «агент» не пропонує хабар, а фіксує в рамках негласних слідчих дій, як з нього вимагають неправомірну вигоду. То ж, про правомірність діяльності «агентів» може свідчити лише рішення суду.
Також додамо, що нещодавно Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про ліквідацію відділу УЗЕ й подальше реформування. Очільник Уряду Олексій Гончарук повідомляв про припинення роботи УЗЕ-шників як доконаний факт.
«Ця одіозна структура не захищала бізнес, а систематично заважала йому працювати. Найчастіше через суд отримували ухвалу на проведення слідчих дій і починали обшук: витягували з офісу комп’ютери, бухгалтерію, а з каси – гроші, документи. Через це паралізовували роботу підприємств, а потім вимагали у бізнесу “викуп”», – пояснював прем’єр.
Від «Без купюр». Ми часто публікуємо прес-релізи правоохоронних структур про проведені ними викривальні спецоперації та очікуємо, що після піару у ЗМІ ці ж структури зможуть відповісти на питання журналістів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: