Бачите на фото об’єкт для організації проведення занять спортом? Ні? А він там є. Принаймні на папері.
Це приміщення колишнього теплопункту по вулиці Юрія Липи, 2-а (колишня Белінського) в Кропивницькому. Після масового переходу жителів району авіамістечка на автономне опалення, в ньому відпала необхідність. Деякий час воно не використовувалося за призначенням та руйнувалося.
В 2014 році дочірнє підприємство «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» передало його на баланс управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради.
І те знайшло орендаря, який організував тут виробництво.
Здавалося б, усе правильно… Чому комунальне майно має занепадати, коли може послужити для бізнесу і для наповнення бюджету? Якби не кілька «але»…
Найперше, з чого орендар почав наводити тут «лад» – це знищив і викорчував дерева та захопив тротуар разом із газоном.
Крім пішохідної доріжки за високим парканом із колючим дротом, яким обгородили приміщення і територію навколо, опинилися навіть електроопори для вуличного освітлення.
А з використанням приміщення взагалі вийшло, як у тому відомому кіношному мемі «Ти ховраха бачиш? Ні! От і я ні! А він є!».
Якщо вірити інформації з рішення міською ради від 27 листопада 2018 року про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою про відведення земельної ділянки під об’єктом оренди, то останній використовується для організації проведення занять спортом.
Насправді нічого пов’язаного зі спортом тут немає. Підприємство-орендар займається виробництвом продукції з бетону – колодязні кільця, бетонні кришки для люків, тротуарна плитка та бордюри.
Чому потрібно було маскувати виробництво під спортивний об’єкт? Пояснення криється в проєкті рішення щодо відведення земельної ділянки, в якому сказано, що вона виділяється в оренду на три роки за рахунок земель житлової та громадської забудови.
Тоді як згідно з законодавством для виробничих потреб земля має виділятися у виробничій зоні. Згідно з пунктом 4.11 Державних будівельних норм, що встановлюють склад та зміст зонування території, для земельної ділянки дозволеним є тільки те використання, яке відповідає містобудівному регламенту зони, на території якої вона знаходиться.
У Державних санітарних правилах планування та забудови населених пунктів зазначається, що відстань до житлових будинків, ділянок дитячих дошкільних закладів, шкіл, закладів охорони здоров’я, відпочинку та фізкультурних споруд слід встановлювати не менше 50 м від межі території такого об’єкту. Однак територія школи №25 і житлові будинки знаходяться практично через дорогу від підприємства.
Кому ж міська рада зробила такий подарунок, виділивши землю під виробничі цілі в зоні житлової та громадської забудови?
Орендарем приміщення та земельної ділянки вказано ТОВ «ЕЛІТ БУД ТЕХНОЛОГІЇ», засновником якого є Білявський Анатолій Іванович.
На сайті міської ради Кропивницького Анатолія Білявського згадували в контексті вручення відзнаки від міського голови Андрія Райковича до Дня будівельника як очільнику іншого підприємства – «КРОНОС-ЛІДЕР», що було підрядником при будівництві транспортної арки по вулиці Ельворті. Хоча формально власником значиться Ольга Білявська. У вересні 2018-го “Без купюр” писав про те, що Андрій Райкович обурився тим, що тендер по цьому об’єкту, в якому брав участь у тому числі “КРОНОС-ЛІДЕР” скасували через скарги контролюючих і правоохоронних органів на відсутність деяких ліцензій та документів.
І це далеко не єдиний міський об’єкт, підрядником якого було зазначене підприємство Білявських. З 2016 по нинішній рік, «КРОНОС-ЛІДЕР» виграло 27 тендерів, із них 8 – міської ради Кропивницького на загальну суму близько 70 мільйонів гривень.
Останній із них і найбільший – реконструкція вулиці Полтавської на понад 36 мільйонів гривень у квітні нинішнього року, яка, до речі, включала і викладення плиткою тротуарів та встановлення бордюрів.
Хоча МП «Тарон» пропонувало провести реконструкцію за 33 мільйона 367 тисяч гривень.
Одне з чотирьох підприємств-учасників тендера ТОВ «ДС ПРОМ-ГРУП» зверталося зі скаргою на замовника до Антимонопольного комітету України, де вказувало на те, що управління капітального будівництва міської ради Кропивницького було упередженим при оцінці тендерних пропозицій.
Оскільки визнало пропозицію «КРОНОС-ЛІДЕР» такою, що відповідає вимогам, тоді як воно не надало передбачену інструкціями довідку про те, що ціни на будівельні матеріали у договорі відповідатимуть існуючим цінам на момент відкриття пропозиції. На що управління капітального будівництва міської ради Кропивницького у відповіді Антимонопольному комітету зазначило, що встановило невідповідність у тендерній пропозиції підприємства, проте тендерний комітет визнав її формальною помилкою, оскільки необхідна інформація міститься в інших довідках.
Найцікавіше, що згідно з декларацією призначеного Андрієм Райковичем нинішнього начальника управління капітального будівництва міської ради Сергія Білоконя, у 2016-ому році він працював відразу на двох підприємствах Білявських – ТОВ “КРОНОС-ЛІДЕР” та ТОВ “ПРОСТРОЙ”. Останнє, до речі, за інформацією колег, виконувало будівельні роботи у ресторані Андрія Райковича.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: