Протягом півроку в рамках громадської ініціативи проекту «Європейська хартія рівності в дії» в Кропивницькому збирали та аналізували дані, котрі склали оприлюднений сьогодні «Ґендерний портрет міста Кропивницького».
Про це повідомляє пресслужба проєкту.
Під час пресконференції Алла Волошина, координаторка проекту «Європейська хартія рівності в дії» озвучила головні висновки проекту. Так, зокрема, таких щодо соціально важливих сфер як охорона здоров’я та освіта, експертка оголосила наступні дані:
«Більшість вихованців / учнів / студентів закладів дошкільної, загальної середньої і професійно-технічної освіти складають хлопці. У загальноосвітніх закладах Кропивницького навчається дуже обмежена кількість дітей у інклюзивних класах. Водночас, ми констатуємо, що зменшилася кількість дітей, які оздоровилися за рахунок коштів місцевого бюджету. Разом з тим, кількість оздоровлених дітей пільгових категорій залишилася незмінною», – повідомила Алла Волошина.
Вона додала, що найбільша кількість хвороб у мешканців обласного центру пов’язана із системою кровообігу, органів травлення та органів дихання. Кількість смертей від хвороб системи кровообігу значно перевищує кількість смертей від злоякісних новоутворень. Рік за роком, і це загальновідомий факт, збільшується кількість захворювань на злоякісні новоутворення. Чоловіки частіше вдаються до навмисних самоушкоджень, ніж жінки.
Алла Волошина наголосила, що головним завдання було не стільки написати і проаналізувати гендерну ситуацію в місті, а дати поштовх для впровадження на місцевому рівні такого поняття як «ґендерно- орієнтоване бюджетування». Задля досягнення цієї мети в рамках проєкту було проведено для працівників виконавчих органів міської ради Кропивницького та громадських активістів.
«Найважчим в процесі роботи і аналізу було сформувати статистичні дані, адже за цей час в країни було озвучено декілька варіативних версії по кількості населення в регіонах і у Кропивницькому зокрема. В той же час, наші джерела оперують сталими даними. Тим не менш, нам вдалося сформувати тенденції. На їх основі можна проводити розрахунки ґендерно- орієнтованого бюджетування мінімум на наступні три роки», – наголосила Алла Волошина.
«Ґендерний портрет міста Кропивницького» буде представлений широкому загалу завтра, 18 лютого, під час проведення круглого столу. Захід відбудеться у міській раді Кропивницького, о 16 годині. Взяти участь у обговорені може кожен. Для цього необхідно відповісти на 5 простих запитань в анкеті за посиланням: https://bit.ly/2SAvEGI
Для більшого інформування про результати досліджень серед кропивничан розповсюдять інформаційні листівки, що містять QR-код з переходом на інфорграфіки проекту.
Чисельність постійного населення Кропивницького скорочується
У Кропивницькому презентували документальний фільм про лінгвоцид в Україні
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: