Сьогодні в торговельному центрі “Plazma” перевірили дотримання вимог протижежної безпеки. Кореспондент “Без купюр” також узяв участь у перевірці.
Представники Управління ДСНС в області пояснили, що перевірка зумовлена трагедією, що трапилася в Кемерове Російської Федерації та пожежами в Києві, та проводиться на виконання доручення Прем’єр-міністра України й наказу ДСНС України від 29.03.2018. Підрозділи ДСНС Кіровоградщини перевірятимуть усі приміщення масового перебування людей – розважальні центри, торговельні заклади та освітні. Мета – переконатися, чи дотримано всіх вимог безпеки перебування людей.
– До всіх об’єктів ми підходитимемо принципово, якщо є недоліки противопожежного характеру, що перешкоджають евакуації або не гарантують безпеку людей, подаватимуться позовні заяви до суду та припинятиметься експлуатація, – зазначає т.в.о. начальника Управління ДСНС у Кіровоградській області Олексій Родіонов. – Ми не попереджаємо. Ці перевірки позапланові та не потребують попередження за 10 днів, сьогодні ввечері вибиремо новий об’єкт, який завтра перевіримо. Працюємо без вихідних. У Кіровоградській області визначено близько 1000 об’єктів, які підлягатимуть перевірці протягом трьох місяців”.
Адміністрація торговельного центру запевняє, що про перевірку нічого не знали і відповідно спеціально не готувалися.
Головний інженер торгівельного центру показав усі запасні виходи та розповів про те, як працює протипожежна безпека. На першому поверсі – головний вихід, через який можна евакуювати людей, також на другому поверсі є два запасні виходи та в цокольному приміщенні – три. Система сигналізації облаштована на кожному поверсі.
Працівники охорони продемонстрували навички роботи з пожежним краном. Остання перевірка проводилася в серпні 2017 року.
Олексій Родіонов звернув увагу на те, що шляхи евакуації у приміщенні зроблені з металу, тобто не горючого матеріалу, що відповідає правилам безпеки.
В залі магазину “Фуршет” на стелі та під стелею встановлені датчики пожежної сигналізації, виведені на пульт сигнальної безпеки. Також вноновлені динаміки, щоб сповіщення про евакуацію можна почути в будь-якому куточку приміщення.
Щоб запобігти розповсюдженню пожежі в цокольному приміщенні, автоматично опускається спеціальна шторка з негорючого матеріалу, а люди можуть вийти з приміщення через запасний вихід, який там знаходиться.
На станції пожежогасіння знаходиться два насоси, потужністю 70 кубометрів за годину. В разі загорання, подача води для гасіння вмикається автоматично.
Працівники держпожежнагляду перевірили на чутливість до тепла теплові датчики. Останні моментально зреагували сигналом попередження. Люди були евакуйовані на вулицю, після чого прибули служби для гасіння пожежі. За правилами, вони повинні прибувати не довше ніж за10 хвилин у місті та за 20 хвилин – у сільській місцевості.
– Перевірка засвідчила, що всі системи протипожежного захисту перебувають в справному стані. Також охорона володіє знаннями порядку дій у разі пожежі, об’єкт забезпечений інструкціями та відповідними планами евакуації. В цілому, можна поставити оцінку відмінно, – підсумував заступник начальника Управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Василь Штогрін.
Фото прес-служби Управління ДСНС в Кіровоградській області
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: