Коли тривожні думки вирують в голові час в ночі ніби сповільнюється. Людина страждає від безсоння чи часто просинається вночі. Здоровий сон же має велике значення для фізичного та емоційного здоров’я. Часом подолати безсоння допомагає тільки спеціаліст та медикаментозне лікування.
Чому стрес впливає на людський сон
Сон був і назавжди зостається важливою складовою здоров’я. Стрес може позбавити людину цієї важливої складової. Він перетворюється в головну причину безсоння. Ключ до розгадки проблеми полягає у реакції нервової системи на певну ситуацію. Перенапруження активує симпатичну нервову систему, яка мобілізує організм для виживання, вивільняючи адреналін та інші гормони для «боротьби або втечі». Все це призводить до перезбудження і людина ладна робити все що завгодно: прибирати, грати в азартні ігри, беручи бездепозитні бонуси ніякого першого депозиту та ін. Однак, вона ніяк не готова до сну.
Засинаючи люди обдумують безліч речей:
- Проблеми;
- спогади;
- переживання тощо.
Безперервний потік думок погіршує безсоння. А це явище може вразити кожного з нас. Важливо зрозуміти основні механізми роботи нервової системи та вжити необхідні заходи для покращення якості сну. Особливо важливо це у найтяжчі життєві моменти.
Роль мелатоніну
Спокійний сон протягом ночі без нічних кошмарів, що приносить почуття розслаблення – досить складне завдання для багатьох. Особливо це стосується людей, які страждають від безсоння. Сновидіння є відображенням підсвідомості людини. Вони чинять величезний вплив на загальний стан здоров’я.
Мелатонін – речовина, яка регулює добовий ритм сну та бадьорості. Гормон виділяється природним шляхом. Ввечері його рівень зростає, сигналізуючи організму про наближення часу для відпочинку. До ранку він поступово знижується, готуючи людину до пробудження. Таким чином, деякі лікарі людям з безсонням рекомендують вживати препарати, насичені мелатоніном. Вони здійснюють наступний вплив:
- Зменшують кількість кошмарів та страхів;
- сприяють запам’ятовуванню сновидінь;
- надають загальний релакс і спокій уночі.
Як і з будь-яким лікарським засобом, мелатоніном необхідно користуватися розумно й дотримуватися рекомендацій фахівця. Засіб може стати корисним інструментом у вашій аптечці для подолання безсоння та покращення якості сну після важкого дня.
Реклама
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри |
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: