Сьогодні, 26 січня, у Кропивницькому стартує правовий блок навчальної програми в “Школі юридичної сотні” для волонтерів та ветеранів війни.
Як писав “Без купюр”, цю освітню програму реалізує громадська організація “Юридична сотня”, яка бере початок з часів Євромайдану й заснована влітку 2014 року як група небайдужих юристів-волонтерів, котрі надавали допомогу пораненим учасникам російсько-української війни у військових госпіталях.
“Школа” вже реалізувала перші два блоки навчання, які проходили в чотирьох містах України: в Одесі, Львові, Чернігові та Кропивницькому.
Для засвоєння третього блоку – “Правові основи та адвокація”, до Кропивницького з’їхались представники ветеранських та волонтерських громадських організацій з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.
Тренерка “Школи”, яка провела вже цей блок у Львові, Христина Ковцун каже, що таку серйозну тему викладатимуть максимально просто та наближено до життя.
“Ми розкажемо про які права лідери громадських та волонтерських організацій мають знати, як вони можуть їх застосовувати, захищати і так далі”, – пояснює Христина Ковцун.
Координатор та тренер “Школи юридичної сотні” у Кропивницькому Антон Красов розповідає, що девіз школи – “Як знати, реалізовувати та захищати свої права”.
“Ми навчаємо лідерів громадських об’єднань, вони мають це засвоїти, підвищити свою спроможність у сфері права і нести ці знання далі. Через кожний блок ми проводимо їхні проекти, ось і під час третього блоку учасники будуть нам їх презентувати. До цього етапу вони вже прописали цілі, діяльність, очікувані результати, бюджет”, – розповідає Антон Красов.
Христина Ковцун переконана, що її завданням є ознайомити “учнів” з сервісами, інструментами, які дають можливість підтягнути рівень правових знань.
Тренери наголошують, що проводитимуть і ситуативну роботу: розглядатимуть якусь проблему місцевого або державного рівня, а учасники намагатимуться її вирішити, використовуючи навички та знання, які отримають на правовому блоці.
Загалом учасників “Школи” чекає ще четвертий – «виборчий» – блок навчання, та підсумкова конференція з презентацією їхніх проектів потенційним донорам у Києві.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: