Приєднання держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” до НАЕК “Енергоатом” розглядається як один зі шляхів врегулювання ситуації з боргами, що склалася на підприємстві і через які шахтарі Кіровоградщини вдалися до акцій протесту.
Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє “Українська енергетика”.
“Я не є політичним противником приєднання СхідГЗК до Енергоатому. Це один зі шляхів врегулювання проблеми”, – сказав Шмигаль на офіційному відкритті ПЛ 750 кВ “Запорізька АЕС – Каховська”.
За його словами, це один з проєктів, який необхідно відпрацювати Міненерго.
Керівник НАЕК “Енергоатом” Петро Котін також допускає приєднання до компанії держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”. За його словами, якщо кабінет міністрів не знайде іншого варіанту, то Енергоатом піде на це.
СхідГЗК вимагає збільшити закупівельну ціну уранового концентрату і підкріпити це додатковою угодою з Енергоатомом. Про це сказав в.о. генерального директора ДП “СхідГЗК” Антон Бендик.
“Умови співпраці з НАЕК “Енергоатом” дуже складні, не можна їх назвати конструктивними або дружніми. І це впливає не тільки на своєчасну виплату заробітної плати, а й фінансовий стан підприємства в цілому”, – сказав він.
ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” видобуває уранову руду, що використовується для виробництва ядерного палива для українських атомних станцій. Йому підпорядковуються Інгульська, Новокостянтинівська та Смолінська шахти Кіровоградщини.
Як повідомляв “Без купюр”, у грудні працівникам трьох шахт області заборгували 149 мільйонів гривень заробітної плати, а підприємства перевели в режим простою. Після того, як мітинги в столиці не дали результату, шахтарі перекрили головні транспортні магістралі Кіровоградщини.
Керівництво ДП “СхідГЗК” пояснювало працівникам затримку зарплати несвоєчасними розрахунками Енергоатома за урановий концентрат, проте профком останнього відкидав ці звинувачення.
У відкритому листі профкому зазначається, що рік тому Енергоатом та СхідГЗК уклали довгостроковий договір щодо постачання уранового оксидного концентрату (УОК), який потрібен для виробництва свіжого ядерного палива. У рамках цього договору протягом 2020 року Енергоатом авансом сплатив СхідГЗК 2,6 млрд грн.
Автори листа наголошують, що у перших числах грудня сплачено ще 33 млн грн і до кінця місяця комбінат мав отримати від НАЕК ще 99 млн грн. Такий обсяг фінансування відповідає поставкам 800 тонн уранового оксидного концентрату, що було погоджено новим т. в. о. директора ДП «СхідГЗК».
«Однак після одержання коштів від Енергоатома, СхідГЗК офіційно повідомив, що цього року не зможе у повному обсязі виконати постачання за договором та запропонував перенести поставку 90 тонн уранового оксидного концентрату на січень 2021 року”, – йдеться у відкритому листі.
Цього тижня на рахунки СхідГЗК перерахували кошти на погашення боргів із заробітної плати, а керівництво підписало наказ про відновлення роботи підприємства з 4 січня. Тож 23 грудня гірники згорнули акції протесту і розблокували дороги. Якщо копальні не відновлять роботу у вказаний термін, люди обіцяють відновити протести.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: