Багато хто, мріючи про відпочинок за кордоном, в першу чергу при виборі путівки орієнтується на рекламу й можливості гаманця, а не на репутацію турфірми. Не зважаючи на те, що інтернет періодично рясніє повідомленнями про те, що українські туристи не можуть дістатися додому з того чи іншого курорту. Востаннє такі повідомлення траплялися зовсім недавно – лише півтора тижні тому. Йшлося про те, що небагато-немало 543 українських туриста не можуть вилетіти на батьківщину з Туреччини.
Як пояснив тоді представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, авіаперевізники “Yanair” і “SkyUp” та туроператор “Join Up”, а також авіакомпанія “Bravo Airways” та туроператор “Oasis Travel” в особі приймаючої компанії “Insight Holidays” не могли з’ясувати, хто винний. Натомість всі прикрощі від непорозумінь відчули на собі українські туристи. Так, як стало відомо “Без купюр”, бажана відпустка під кінець перебування в Туреччині стала вимушеною й для родини з Кропивницького.
Щоправда, якщо не брати до уваги “перекроєні” плани, їм, можна сказати, пощастило. Вони чекали перенесеного вильоту не на валізах в аеропорту, а в тому ж готелі, в якому відпочивали. Всі витрати за додаткове проживання взяв на себе туроператор “Join Up!”.
“Про те, що нам ще на два дні продовжили відпочинок, ми дізнались за добу. Звичайно, така ситуація нас трохи спантеличила, але заспокоїло те, що представники “Join Up!” постійно тримали з нами зв’язок та оплатили повністю наше перебування в готелі, видали новий туристичний ваучер”? – розказує пані Алла.
“Без купюр” поспілкувався з представником туроператора “Join Up!” у Кропивницькому – Катериною Стерпул, і ось, що нам вдалось дізнатися:
“Проблема в тому, що туристи не розуміють різниці між двома поняттями – туроператор і турагентство. “Join Up!” – це туроператор, наші путівки може продавати будь-яке туристичне агентство. Ці агентства, на жаль, не завжди є добропорядними, бажають заробити побільше грошей на туристах, продають їм рейси сумнівних та дешевших авіаперевізників. Істина в тому, що якщо ви хочете полетіти нормальним літаком нормальної авіакомпанії – не беріть путівки зі знижками й усілякими ціновими бонусами, які вигадують турагенції” – пояснює пані Катерина.
Водночас багато хто вважає, що проблеми “Join Up!” створюють штучно, оскільки остання закупила 4 нових літаки для забезпечення своїм клієнтам перельотів, тому деякі авіакомпанії з “впливовими зв’язками” втратили частину пасажирів.
Однак є те, що залежить і від самих туристів. Так, юрист із авіаційного права Андрій Гук в ефірі програми «Нині вже» на Громадському дав 5 порад, як убезпечити себе від недобросовісних туроператорів.
1) При виборі туру з’ясувати, чи розрахувався туроператор зі своїм перевізником. Авіаперевізник має право надати інформацію про розрахунки.
2) Туристичний агент має можливість звернутись до авіаперевізника, аби дізнатись, чи оплачено перевезення, і виписати справжній електронний квиток.
3) Якщо статус квитка підтверджений, тоді відповідальність за політ лежить прямо на перевізнику.
4) Потрібно намагатись знайти агента, який у екстреній ситуації забезпечить комунікацію з туроператором.
5) Принцип «Чим більший туроператор і перевізник — тим надійніше»: якщо маленький оператор і маленький перевізник, ризики є більшими.
В свою чергу в Міністерстві транспорту оприлюднило інформацію, які авіаперевізники найчастіше виконували рейси із запізненнями.
Як повідомляє прес-служба міністерства, найбільш непунктуальною виявилася ТОВ “Авіакомпанія Атлас Джет Україна”, яка затримала майже половину своїх рейсів. Загалом їх було 14, компанія затримала – 5. До топ-5 компаній, які найчастіше затримували авіарейси також ввійшли: ТОВ “Ейр Аллана” (літаки компанії здійснили всього 5 перельотів і затримали один із рейсів), ТОВ “НАФейр” (46 рейсів, 14 – невчасних), ТОВ “Авіакомпанія Браво” (363 рейси, 117 – невчасних), ТОВ “АНДА ЕЙР” (55 рейсів, 18 – невчасних).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: