Про результати моніторингу закладів охорони здоров’я Кіровоградщини за Програмою медичних гарантій (ПМГ) розповіла під час пресконференції сьогодні, 7 серпня, в Кропивницькому голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
Про це повідомила пресслужба Національної служби здоров’я України.
НСЗУ проводить два види моніторингу – автоматичний (здійснюється постійно в електронній системі охорони здоровʼя) та фактичний (плановий або позаплановий, передбачає візити в медзаклади або аналіз їхніх документів).
Автоматичний моніторинг показав, що в більшості медзакладів області високий рівень застосування тромболітичної терапії при лікуванні інсультів. Йдеться про використання тромболітичних препаратів, які можуть попередити ураження головного мозку та полегшити відновлення пацієнта. За перше півріччя 2024 року найвищі показники проведення тромболітичної терапії в таких лікарнях Кіровоградської області:
- Кіровоградська обласна лікарня – 18%;
- Міська лікарня швидкої медичної допомоги Кропивницька – 12,5%;
- Центральна міська лікарня Гайворонської міської ради – 12,2%;
- Добровеличківська лікарня – 9,3%.
Проте у Світловодській центральній районній лікарні виявлено низький рівень проведення тромболітичної терапії – 1,97%. Лише у трьох зі 152 випадків ішемічного інсульту застосовувалися тромболітики в першому півріччі 2024 року.
У трьох лікарнях автоматичний моніторинг виявив необґрунтовані електронні медичні записи (ЕМЗ) про перебування пацієнтів тривалістю одна доба за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»:
- Обласний клінічний онкологічний центр – 242 ЕМЗ;
- Кіровоградська обласна лікарня – 85 ЕМЗ;
- Обласна клінічна дитяча лікарня – 50 ЕМЗ.
Цим медзакладам перерахують кошти, отримані за відповідним пакетом від НСЗУ.
На Кіровоградщині Центральна міська лікарня Гайворонської міської ради потрапила до планового моніторингу в першому півріччі 2024 року. Моніторинг проводився за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Результати моніторингу невдовзі опублікують.
Дізнатися, в якому медзакладі Кіровоградщини надають ту чи іншу послугу, де є потрібний лікар або де можна пройти потрібне обстеження, а також побачити, скільки людей скористалися певною послугою за останні три місяці, щоб зрозуміти рівень завантаженості, можна на дашборді НСЗУ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: