Сьогодні, 4 червня, у Кропивницькому правоохоронці вилучили документи і техніку комунального підприємства “Ритуальна служба”. “Без купюр” поспілкувався з усіма сторонами, які мають відношення до інциденту, та склав із обривків інформації більш-менш цілісну картину події та першопричин. Працівники КП скаржаться про блокування роботи і запевняють, що не знають, в рамках якого кримінального провадження проходили оперативно-слідчі дії. Водночас в ухвалі Кіровського районного суду від 22 травня про дозвіл на обшук наведено протокол допиту фізичної особи-підприємця Сергія Головахи. Останній в своїх свідченнях слідчому, а також сьогодні у коментарі “Без купюр” стверджує, що це керівництво КП “Ритуальна служба” вже півтора року блокує його роботу, не зважаючи на рішення судів та Антимонопольного комітету на його користь. Чоловік переконує, що в нього послуги були дешевші, ніж у конкурентів, яким у місті не створюють перешкод.
Про обшук журналістам стало відомо від заступника директора комунального підприємства “Ритуальні послуги” Юрія Тарасенка.
“Обшук почався зранку, як тільки з’явився керівник підприємства. Слідом з’явилася оперативно-слідча група з супроводом. Розпочалося маски-шоу”, – розповів він по телефону. – “Вони пішли відразу до кабінету директора, зачитали там ухвалу суду. Але в рамках якої кримінальної справи проходив обшук, що йому інкримінують, нам не відомо. Бо адміністративно-управлінському персоналу, який знаходився на другому поверсі, сказали спуститися на перший і кабінети не зачиняти”.
Під час обшуку працівникам не дозволили покинути будівлю, щоб поспілкуватися з журналістами.
За словами Юрія Тарасенка, в цей час приходили люди з приводу поховань, але змушені були йти ні з чим.
“Якщо до нас із понеділка звертатимуться щодо поховання померлих від коронавірусу, то ми не зможемо нічим їм допомогти, бо в нас вилучили всі документи і комп’ютерну техніку, хоча в ухвалі суду про неї не йдеться. Згідно з розпорядженням міського голови, наша служба є єдиним виконавцем таких поховань. А їх чимало, тільки в травні ми поховали 56 “ковідних”. Крім того, 7 травня ми повинні виплатити працівникам заробітну плату, але також не зможемо цього зробити”, – каже заступник директора.
Речниця Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко в коментарі “Без купюр” повідомила наступне:
“Співробітники слідчого відділу Кропивницького районного управління поліції проводять слідчі дії в рамках кримінального провадження за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу України – умисне невиконання судового рішення службовою особою”.
Прояснити ситуацію ми вирішили в юристки КП “Ритуальні послуги” Тетяни Паливоди.
“Мені не відомо, про яке кримінальне провадження йде мова”, – запевнила вона. – “Щодо ухвали на виїмку документів, ми їх підготували. Телефонували слідчому з цього приводу, але їх ніхто не забрав. Тоді я особисто віднесла в канцелярію лист, де повідомлялося про те, що ми підготували всі документи. Проте сьогодні до нас прийшли з обшуком. В ухвалі вказано, що ми нібито чинимо перешкоди слідству, тому є необхідність провести обшук і вилучити документи, які ми насправді готові були надати. Вилучили ж значно більше документів, ніж зазначено в ухвалі. Крім того забрали комп’ютерну техніку, два особисті телефони керівника. Про це також в ухвалі не було зазначено”.
На запитання про невиконане рішення суду, на яке посилаються правоохоронці, юристка підтвердила, що такі є.
“Господарський суд визнав укладеним договір між нашим комунальним підприємством і суб’єктом господарювання. Але згідно з договором, необхідно подати тарифи, за яким він працюватиме. Торік міськвиконком затвердив новий порядок формування тарифів на мінімальний необхідний перелік ритуальних послуг. І ми листом повідомили цей суб’єкт господарювання, що потрібно подати тарифи на перезатвердження. Затвердіть їх у міськвиконкомі й працюйте. Але він чомусь вважає, що ми не виконуємо рішення суду. Як наслідок, нашу роботу паралізовано. Крім того, що ми єдині, хто хоронить померлих від ковіда. Ми також, як комунальне підприємство, єдині, хто реєструє земельні ділянки під поховання. До кого б людина не звернулася з приводу поховання, воно не може бути оформлене, бо в нас вилучили книги реєстрації”, – стверджує вона.
Хто ж цей суб’єкт господарювання, через який блокували роботу підприємства, на прохання “Без купюр” не назвала. Послалася на те, що цивільно-правовових спорів у господарському суді було три, тому вона точно не знає, хто саме звернувся до поліції. Водночас з ухвали суду, на яку вона посилається вказуючи на неправомірність вилучення техніки підприємства, це очевидно. Мова про ФОП Головаха С.В. Останній же стверджує, що саме з вини комунального підприємства “Ритуальні послуги” та членів виконавчого комітету вже півтора року не може займатися підприємницькою діяльністю з організації поховань.
“Є рішення суду, є укладений договір з КП “Ритуальні послуги”, на стенді підприємства висить інформація, що я також займаюся організацією поховань. Але мені кажуть, що не оформлятимуть їх, бо так сказав Юрій Іванович (директор підприємства Юрій Вісяников, – ред.). Я звертався до виконкому з приводу затвердження тарифів, хоча й затверджені в 2016-ому році ніхто не скасовував і мене вони влаштовували. В мене є 4 чи 5 звернень. Проєкт рішення про затвердження тарифу для мене як для ФОПа винесли на розгляд виконкому. Але ніхто не проголосував ні “за”, ні “проти”. Він залишився в підвішеному стані. Я в цій сфері працюю з 2003 року. І все було нормально, поки не прийшов Юрій Іванович. Із січня 2020 року ми не можемо працювати, хоча виграли три суди і є рішення Антимонопольного комітету на мою користь. А директор підприємства мені письмово відповідає, що мої тарифи є економічно необґрунтованими. Хоча я сам маю вирішувати, низькі вони для мене чи ні. У виконкомі ж вирішили, що нас дуже багато на цьому ринку, і нові тарифи не затверджують, і за старими не дають працювати”, – розповідає Сергій Головаха.
Підприємець вважає, що після 18 років роботи його та колег вичавлюють з ринку ритуальних послуг в інтересах інших.
В свою чергу Юрій Вісяников озвучив колегам із “Суспільного” свою версію обшуків.
“Змушують пустити людей на ринок, які не мають законного права на це, порушують закон і це триває впродовж декількох років, намагаються залякати, щоб я підписав договір і пустив їх на ринок”, – каже він.
Та в цьому контексті не зайвим буде згадати про дружні стосунки директора КП “Ритуальні послуги” Юрія Вісяникова з колишнім депутатом міської ради, а наразі членом виконавчого комітету Андрієм Кролевцем, рідня якого займається бізнесом у сфері ритуальних послуг. А також про інші цікаві збіги.
Так, у декларації Вісяникова за минулий рік і позаминулий вказано дохід дружини за основним місцем роботи в Анжели Дядик. Остання є співзасновницею ТОВ «Ритуал-Кіровоград», а також свого часу була співзасновницею “ритуального” підприємства ТОВ «Фенікс-Ас» і керівником ТОВ «Роксолана ЛТД» Олександра Кролевця та Інни Кролевець – дружини Андрія Кролевця.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: