З 1 січня 2021 року мінімальний необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком складає 26 років, а починаючи з 1 січня 2028 року для набуття права на пенсію у віці 60 років вже потрібно буде не менше 35 років страхового стажу. Тривалість страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення пенсійного віку. Що робити, якщо ви досягли пенсійного віку, проте для оформлення пенсії бракує страхового стажу? Про це “Без купюр” розповіла Світлана Риндіна, начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
– За відсутності необхідного стажу особа може його набути працевлаштувавшись і потім звернутися за призначенням пенсії, – пояснила Світлана Риндіна. – Інша можливість набуття страхового стажу – одноразова сплата необхідної суми єдиного внеску за попередній період (починаючи з 1 січня 2004 року) за договором про добровільну участь. При цьому, сума внеску, що має бути сплаченою за місяць, не може бути меншою ніж подвійний розмір мінімального внеску на момент укладення зазначеного договору. Враховуючи мінімальний розмір єдиного внеску, який передбачається до сплати у 2021 році, мінімальний розмір внеску за один місяць страхового стажу за договором про добровільну участь з 1 січня 2021 року становить 2 640 грн, з 1 грудня – 2 860 грн. Заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування подається особою до податкового органу за місцем проживання.
Крім цього, за словами начальника управління обслуговування громадян, чинне законодавство передбачає можливість доплати до мінімального страхового внеску за неповні місяці роботи, протягом якого застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, для їх подальшого зарахування до страхового стажу як повні місяці.
Доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи проводиться застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку та після подання відповідної заяви до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання.
Довідково
Пенсіонерам без стажу призначають соціальну пенсію в розмірі 1 769 гривень. Для цього людям, які досягли 65 років, потрібно звертатися в органи соціального захисту.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: