У квітні 235 жителів Кропивницького підтримали проект “Молодіжний громадський простір”, що передбачав створення між вулицями Жадова й Попова скверу з великою кількістю дерев, лавочками, спортивним майданчиком, освітленням, урнами для сміття, громадською вбиральнею. Фінансування об’єкта було передбачено в розмірі 100 тисяч гривень з коштів громадського бюджету.
За задумом авторки проекту Ольги Гелевери, такий громадський простір мав би бути доступний для всіх, навіть для людей із обмеженими фізичними можливостями. Саме тому він мав бути безкоштовним, а також без будь-яких бордюрів чи сходинок, які б ускладнювали рух.
Втім, з моменту голосування минуло вже більше 6 місяців. У кінці червня міськрада рішенням №1009 затвердила цей проект й визначила відповідальних за його реалізацію осіб. Але жодні роботи в цьому напрямку досі не починалися.
Нещодавно Ольга Гелевера на своїй сторінці у Фейсбук повідомила, що у вересні заступник начальника Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницького Тетяна Савченко повідомила підряднику, що реалізація проекту неможлива, бо ця ділянка надана для будівництва автостоянки.
Пані Ольга подала запит, на який, за її словами, отримала відповідь, що рішення про передачу земельної ділянки під автостоянку не приймалося, а роботи не можна починати допоки не будуть встановлені точні межі прилеглих земельних ділянок. Жінка обурилася, що на встановлення меж було 5 місяців.
Ми вирішили поцікавитися, чому ж насправді затримується будівництво об’єкта. Із цим питанням звернулися до відповідальної особи — заступника начальника відділу капітального ремонту, реформування та розвитку житлово-комунального господарства Тетяни Шпильової.
Виїжджала комісія на місце разом з проектантами, разом з автором проекту. Робітники КЕЧа (Квартирно-експлуатаційний відділ, ред.) категорично проти (реалізації проекту на цій ділянці, – ред.), — пояснила Шпильова.
Тобто, виявилося, що ділянка належить Квартирно-експлуатаційному відділу Кропивницького й саме вони вирішують, будувати там щось чи ні. Ми поцікавились, який взагалі був механізм вибору земельної ділянки та чому не подумали раніше про можливість впровадження проекта до виділення коштів, на що отримали наступну відповідь:
Механізму ніякого не було. Вони подали проект, свої пропозиції. Ось вам і механізм. А потім вже, коли ми почали розглядати, дали запити на визначення меж земельної ділянки, то ось така картина намалювалась.
Тобто, виходить що проект спочатку схвалили, а вже потім виявили, що його реалізувати неможливо. Та Тетяна Шпильова мала іншу думку з цього приводу.
Проект схвалили, тому що за нього проголосували. Правильно? А потім вже паралельно готують проектну документацію.
Разом із тим у п. 4 розділу “Питання та відповіді” на офіційному сайті міськради зазначено: “у разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до комунальної власності територіальної громади міста Кропивницького та стосуватись лише одного такого об’єкта” та “реалізація проектів має бути в компетенції органів місцевого самоврядування”.
Крім того, у п. 8 цього ж розділу окремо зазначено, що протягом 20 днів з дня отримання проекту профільний орган має провести аналіз на предмет можливості його реалізації. З огляду на це, аргумент “проект схвалили, бо за нього проголосували” виглядає щонайменше дивно.
До прикладу, схожий проект зі створення зон відпочинку для дозвілля не допустили до голосування, мотивуючи тим, що спочатку потрібно змінити статус території, а вже потім проводити озеленення.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: