Бібліотеки Кропивницького вже давно не відповідають стереотипам про тишу, пил і порожні зали. У багатьох випадках це сучасні культурно-дозвіллєві центри, де можна змістовно і цікаво провести час всією родиною. Вчергове в цьому переконатись пощастило гостям щорічного нічного фестивалю «Щедрий вечір», що відбувається сьогодні, 12 січня, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського.
Десятки цікавих і навіть вражаючих розважальних локацій, фотозон та запропонованих активностей на будь-який вік і смак. Все це дотепно, творчо і фантазійно обігрує тему символу 2019 року за східним календарем – жовтої свині. Тут були і «Скринька свиндори», і «Суботній Свиновир», і «СвинАрт», і «Пігі-пазл», і«Свинка на ШАРУ», і, з рештою, «Піг-малюйон». А у відділі абонементу експонувалась велика колекція сувенірних свинок.
Головною темою вечора все ж були українські традиції відзначення зимових свят, зокрема, традиції зустрічі Нового року – щедрування, маланкування, ворожіння.
Традиційно, на початку вечора, в фойє бібліотеки гостей зустрічав ансамбль «Млиночок» музею К.Шимановського з інтерактивними щедруваннями. Вони співали як маловідомі автентичні щедрівки і колядки, так і ті, яким підспівували всі й кожен. Певно, найзворушливішим моментом вечора було спонтанне, на кількасот голосів виконання «Добрий вечір тобі…»
Кожен зал бібліотеки цього вечора вирував життям і пропонував свої атракції.
З цікавинок, до яких вишикувалась черга бажаючих, можна відзначити можливість отримати передбачення від справжньої ворожки. Яка передбачала долю на картах таро, в таємничій напівтемряві одного з залів відділу літератури іноземними мовами.
Одна з її відвідувачок пані Наталя розповідає, що перш ніж йти до ворожки, потрібно було подумки сформулювати питання, потім кілька разів назвати номер від 1 до 20, таким чином визначалось, які за рахунком карти дадуть відповідь.
«Дуже цікаво і хвилююче. Те, що вона наворожила звісно не на 100% було конкретним. Але відповіддю я загалом задоволена,» – зазначила жінка.
Експрес-передбачення пропонував охочим також Філобіблон – симпатичний картонний книголюб з барабаном, що обертається і випадковим чином видає маленькі сувійчики з назвою книги, номером, сторінки і рядка, в якому власне і варто було читати відповідь на своє запитання чи натяк на події майбутнього.
Любителів загадок і таємниць запрошували взяти участь у Qr-квесті «Жовтий земляний собака VS Жовтий кабан» та екскурсії з сюрпризами та несподіванками до бібліотечного книгосховища „Мандрівка експрес-потягом”
З численних творчих майстер-класів і конкурсів, суб’єктивно хочеться виділити майстер-клас із підпису святкових листівок старослов’янським шрифтом. Дуже незвично, як на сьогоднішнє сприйняття, записувати числа за допомогою літер зі спеціальними позначками, а не цифр.
Але, напевно, поза конкуренцією у дахозривному шматуванні шаблону про бібліотеки, цьогоріч була справжня дискотека в одному з залів. У супроводі музичного гурту з відповідним антуражем і світловими ефектами.
І в усьому цьому пістрявому і галасливому вирі, як не дивно, бібліотека не перетворилась ні на нічний клуб, ні на торгово-розважальний центр. Так чи інакше в більшості активностей, бібліотекарі звертали увагу гостей на сучасні, популярні або навпаки старовинні і рідкісні і тому цікаві книги. Охоче відгукувались на інтерес, радили, розповідали, заохочували брати участь у літературних вікторинах призами і вигадливими інсталяціями.
Вочевидь, подібних, а, може, й ще більш грандіозних і нешаблонних заходів в бібліотеці ім. Д. Чижевського цьогоріч варто чекати не один і не два. Адже книгозбірня святкує свій солідний 120-річний ювілей у 2019 році. Тож саме час поновити читацькі квитки.
Читайте також: Кропивницький разом із іншими містами України та світу долучиться до одночасного виконання відомої колядки
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: