Співрозмовники “Без купюр” вважають, що це була масова спланована атака на акаунти людей з великою кількістю контактів і не виключають “російський слід”. Ось, що вдалося дізнатися нашому кореспонденту та що радять жителям області правоохоронці, щоб уникнути подібних ситуацій.
Інга Дуднік, голова громадської організації “Територія успіху”, розповіла “Без купюр”, що від масової атаки постраждала не лише вона, а багато інших активістів та публічних людей з Кропивницького та громад. Каже, що дізналася про те, що від її імені просять 15 тисяч гривень від своїх знайомих, які почали їй телефонувати та запитувати, що сталося. Тоді ж і виявила, що не має доступу до свого акаунту в Телеграмі.
“Це була масова атака на акаунти людей, громадських діячів, які мають велике коло контактів”, – каже Інга Дуднік.
До кіберполіції жінка не зверталася, натомість максимально поширила в соцмережах і завдяки друзям у месенджерах інформацію про те, що її акаунт зламали, тож гроші просить не вона, а шахраї.
Її колега по громадському сектору, керівник регіонального підрозділу ГО “ДЕСЯТЕ КВІТНЯ” Володимир Кудря не виключає, що до атаки причетні росіяни. Оскільки під час зламу йому ввесь час телефонували з незнайомих номерів не тільки з Києва, а й російських міст.
Також він пов’язує це з тим, що перейшов з двох своїх акаунтів за посиланнями, які надійшли від колеги, щоб взяти участь в онлайн-голосуванні. Таким чином шахраї отримали доступ до його даних.
“Я перейшов за посиланням і проголосував. Якраз зустрічався з колегою, у нас був форум, і потім увечері від неї прийшло повідомлення з проханням підтримати в якомусь конкурсі для підприємців. Я з двох акаунтів проголосував. І в суботу почалися ці всі гойдалки. Спочатку я побачив, що щось не те робиться із телеграмом. Дзвінки якісь, коди. Потім змінив пароль, зробив автентифікацію за електронною поштою. Вони побачили, що я зайшов і припинили сеанс, і мене викинуло з системи. І коли я вже дійшов до біометрії, до ідентифікації за відбитком пальця, то десь о сьомій вечора атака припинилася.
Також мені телефонували кожні 30 секунд. Я думаю, що це зробили для того, щоб ніхто не зміг додзвонитися до мене. Були і київські номери, і санкт-петербург, і москва. Швидше за все це (шахраї, – ред.) росіяни. Одному колезі прийшло повідомлення, він почав переписуватися, зрозумів що це шахраї. Також йому надіслали, що Бахмут – росія і триколор. Десь о 13-ій годині це все почалося і близько дев’ятої вечора я зрозумів, що мені вдалося відновити контроль над акаунтом”, – розповів Володимир Кудря.
Зазначимо, що в Україні зараз триває кампанія проти шахрайства, що набуло загрозливих масштабів і проявляється в різних формах. Тому правоохоронці регулярно надають інформацію із протидії різним видам шахрайств. Зокрема, ось такі поради дають, як запобігти зламу акаунтів у соцмережах та месенджерах.
- використовуйте складні паролі, які складаються з комбінацій великих і малих літер, цифр та символів;
- регулярно змінюйте паролі та не використовуйте один і той самий пароль для різних облікових записів;
- увімкніть двоетапну аутентифікацію, яка може містити введення коду, що надходить на ваш мобільний телефон або інше підтвердження;
- перевіряйте та оновлюйте програмне забезпечення і додатки на пристроях, які ви використовуєте для входу у свої облікові записи;
- уникайте входу у свої облікові записи з громадських комп’ютерів або через ненадійні мережі Wi-Fi, де ваша особиста інформація може бути вразливою;
- ретельно слідкуйте за діями у ваших облікових записах та негайно реагуйте на будь-які підозрілі активності чи сповіщення.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: