Слухання справи про шахрайство з продажем «липових» квитків на політ повітряною кулею, що сталося минулого літа у Кропивницькому, затягується.
З тексту ухвали, яку отримала редакція «Без купюр» йдеться, що під час сьогоднішнього підготовчого судового засідання суддя Світлана Льон поверненула обвинувальний акт прокурору для усунення недоліків.
Як ми раніше писали, злoвмисники рoзмістили oгoлoшення прo oрганізацію пoльoтів на пoвітряній кулі. За такий «відпoчинoк» клієнтам прoпoнували заплатити наперед, перерахувавши кoшти на рахунoк. Купити квитoк для дoрoслoгo прoпoнували за 700 гривень, дитячий кoштував від 500. Загалoм, злoвмисники oшукали кілька десятків грoмадян на пoнад 50 тисяч гривень.
У шахрайстві звинувачують жителів Кропивницького – Олександра Вергелеса, Сергія Паутова, Владислава Каплунова і Михайла Ткача. Останній вкотре до суду не з’явився. На минулому засіданні суддя ухвалила застосувати до нього привід. Втім, за приводом обвинуваченого сьогодні не доставили до суду.
Серед недоліків, через які суддя вирішила повернути справу прокурору – неналежне вивчення особи обвинуваченого та поверхневе встановлення його місця проживання, яке має обов’язково вказуватися в обвинувальному акті. Згідно з текстом обвинувального акту, за місцем реєстрації обвинуваченого чотири рази надсилались повістки, втім, були повернені. Мати хлопця сказала, що зв’язку з сином не підтримує відколи той виїхав на роботу в Дніпро. Відповідно суддя дійшла висновку, що обвинувачений належним чином не повідомлений про судовий розгляд.
Прокурор заперечував проти повернення справи, обвинувачені навпаки – підтримували. Постраждалі ж обурені й хочуть, аби Ткача оголосили у розшук, а справу продовжували слухати далі.
У прес-службі Ленінського райсуду в коментарі виданню підтвердили, що привід до обвинуваченого не виконаний, за направленими повістками він до суду не з’явився. Тому слідство має встановити фактичне місце проживання обвинуваченого.
Також відомо, що обвинувачений Олександр Вергелес фігурує в ще одній справі, яку розглядає суддя Льон. Мова про обвинувачення активістів «Правого сектору» у нападі в 2015 році на лотерею, що розташована навпроти міськради. Згідно з положеннями КПК, у випадку, якщо до суду надійшли матеріали щодо особи, стосовно якої цим же судом слухається справа, вирішується питання про їх об’єднання. Втім, з огляду на різні склади злочину, вочевидь справи не об’єднуватимуть.
Читайте також: Четвертий обвинувачений в шахрайстві з польотом на повітряній кулі вчергове не з’явився до суду. ФОТО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: